Hlavní navigace

Máte poslední možnost žádat o nový kompenzační bonus za 2. bonusové období

28. 5. 2021
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com
Příští týden v úterý je poslední možnost žádat o výplatu nového kompenzačního bonusu za 2. bonusové období. Nárok na bonus poté ze zákona zanikne.

Žádost o tzv. nový kompenzační bonus ve výši až 1000 korun za bonusové období od 1. 3. 2021 do 31. 3. 2021 lze podávat online, ale k dispozici je také tištěná podoba. Posledním dnem, kdy je možné podat žádost, je úterý 1. června. Pak nárok ze zákona zaniká. 

Nový kompenzační bonus pro OSVČ, společníky firem a dohodáře činí až 1000 Kč denně. Nárok na něj mají ti, kterým poklesly tržby alespoň o 50 %. Žádat lze za 4 měsíce (od únoru do května). 

Kompenzační bonus nelze kombinovat s programy Covid 2021 a Covid Nepokryté náklady. Žádost za březen lze podávat do 1. června 2021, za duben do 1. července 2021 a za květen do 2. srpna 2021 (žádá se u finančních úřadů). Za červen se již kompenzační bonus vyplácet nebude. 

Žádost o nový kompenzačního bonusu 2021

Žádost je možné podat přes Mojedane.cz přes aktivní DIS+. Následně je možné sledovat, v jaké fázi vyřízení se jednotlivá žádost nachází.

Co je zakázáno a na co mám nárok?

Tady je přehled všech opatření, která jsou platná pro podnikatele i veřejnost. Přečtěte si také seznam všech podpor, které lze ještě aktuálně čerpat. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).