Hlavní navigace

Máte posledních pár dnů na podání Přehledů o příjmech a výdajích za rok 2015

27. 4. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed
Po víkendu by měl Přehled o příjmech a výdajích ležet jak na stole zdravotní pojišťovny, tak také ČSSZ. Formuláře jsou stále k dispozici, stahujte je.

Daňové přiznání za rok 2015, pokud jste k jeho vyplnění nevyužili služeb daňového poradce, už by mělo být nějaký ten týden v rukou správce daně. Jestliže jste jeho podání učinili v nejzazším možném termínu, tedy 1. dubna, Přehled o příjmech a výdajích za rok 2015 by měla mít místní okresní správa sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovna k dispozici nejpozději do pondělí 2. května.

Čtěte také: 7 chyb, které OSVČ nejčastěji dělají v přehledu pro zdravotní pojišťovnu 

Ilustrační obrázek
Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed

Ilustrační obrázek

V případě, že využíváte služeb daňových poradců a termín 2. května se vás tedy netýká, měli byste tuto skutečnost oznámit. Cestu na místní správu sociálního zabezpečení a na pobočku zdravotní pojišťovny si naplánujte nejpozději do konce týdne. Přehledy za rok 2015 musí podat všechny OSVČ, které vykonávaly v roce 2015 alespoň po část roku samostatnou činnost, a to i když neměly v roce 2015 žádné příjmy.

Čtěte také: 5 chyb, kterých se OSVČ nejčastěji dopouští u přehledu pro ČSSZ

Server Podnikatel.cz nabízí interaktivní formuláře ke stažení. Stahujte Přehled o příjmech a výdajích pro ČSSZ a také přehledy pro jednotlivé zdravotní pojišťovny

Jak podat přehled pro ČSSZ

Možností, jak podat Přehled o příjmech a výdajích České správě sociálního zabezpečení, je hned několik:

  • pomocí interaktivního formuláře z ePortálu ČSSZ, který poté vytisknete a doručte na příslušnou správu sociálního zabezpečení.
  • prostřednictvím interaktivního formuláře z ePortálu ČSSZ, tiskopis odešlete přes veřejné rozhraní pro e – Podání, jestliže vlastníte uznávaný elektronický podpis,
  • prostřednictvím interaktivního formuláře z ePortálu ČSSZ, který odešlete přímo do určené datové schránky e – Podání ČSSZ , jestliže jste držitelem datové schránky,
  • Přehled v čitelném formátu je možné doručit i na e-podatelnu nebo do datové schránky příslušné OSSZ, jestliže vlastníte elektronický podpis anebo jste držitelem datové schránky.

Jak podat přehled pro zdravotní pojišťovnu

Přehled o příjmech a výdajích můžete podat na pobočku příslušné zdravotní pojišťovny osobně, poštou nebo elektronicky podle podmínek jednotlivých zdravotních pojišťoven.

Čtěte také: Přehledy a doplacením pojistného to nekončí, musíte ještě změnit zálohy

Na zaplacení nedoplatků máte 8 dnů

Jakmile podáte přehledy, máte 8 dní na doplacení pojistného. Pozor na to, že pojistné musíte uhradit do 8 dnů od reálného podání přehledů. Pokud tedy podáte přehled dříve než v poslední den lhůty, musíte pojistné rovněž doplatit dříve. Za den platby se považuje den, kdy má ČSSZ nebo zdravotní pojišťovna peníze na účtě. Doplatek je možné uhradit hotově, převodem nebo klasickou poštovní složenkou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).