Hlavní navigace

Názory k článku Měli jste v roce 2011 více zaměstnavatelů? Podáváte daňové přiznání

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 3. 2012 10:10

    a (neregistrovaný) ---.ak-ul.cz

    článek je nepřesný - tak trochu míchá dohromady srážkovou a zálohovou daň - pokud je totiž souběh v případě srážkové daně, tak přeci přiznání nemusí podávat, i když třeba má HPP a podepsaný růžový formulář (u jednoho zaměstnevatele je jako zaměstnanec a u dalších má dohody, kde jsou daně srážkové).

  • 16. 3. 2012 13:11

    bez přezdívky

    Dobrý den,

    v článku je uvedeno, že podání daňového přiznání se týká poplatníků, kterým tato povinnost vyplývá z § 38 g zákona o daních z příjmů. Navíc je zde uveden příklad:

    Například při svém „hlavním“ pracovním poměru uzavřeli dohodu o provedení práce či o pracovní činnosti s jiným zaměstnavatelem. V okamžiku, kdy byla z takové dohody sražena daňová záloha, podávají daňové přiznání na všechny své příjmy...

    Popisuje se zde tedy zálohová, nikoliv srážková daň.

    Dagmar Kučerová

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).