Hlavní navigace

Tři přední představitelé českého letectví podepsali memorandum o spolupráci

5. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tři přední představitelé českého letectví dnes podepsali memorandum o spolupráci v oblasti optimalizace provozní efektivnosti a ochrany životního prostředí. Mezi ně patří Správa Letiště Praha, České aerolinie a Řízení leteckého provozu. V době, kdy se celkově letectví ocitá kvůli drahým cenám ropy v krizi, se tak čeští zástupci v letectví snaží aktivně reagovat na tuto situaci.

Hlavním bodem podepsaného memoranda je společně přispět k rozvoji civilní letecké dopravy v ČR a celkově udržet letectví pro širokou veřejnost. Subjekty se dohodly, že se budou zaměřovat na oblasti zajišťování bezpečnosti, kapacity a ekonomické efektivnosti leteckého provozu pro všechny uživatele českého leteckého prostoru. Trvalé posilování principů zákaznické orientace podniku a podpora leteckých dopravců v době enormně rostoucích nákladů na palivo je důkazem odpovědnosti a sounáležitosti s našimi partnery v civilním letectví, řekl Ing. Jan Klas, generální ředitel Řízení letového provozu ČR.

Správa Letiště Praha, České aerolinie a Řízení letového provozu kladou v memorandu velkou důležitost na ochranu životního prostředí. Chtějí se pokusit snížit celkový objem emisí, který vzniká při leteckém provozu a také snížit hluk v okolí letiště v Praze.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).