Hlavní navigace

Slunečnice.cz: Mezi antiviry v prosinci zvítězil ESET NOD32

26. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle statistik serveru Slunečnice.cz se stal nejčastěji stahovaným programem z kategorie Antiviry a antispyware v posledním měsíci loňského roku software ESET NOD32, jehož předností je rychlé tempo testování a nízká spotřeba systémových zdrojů. Druhé místo obsadil avast! 4 a třetí příčka patří programu AVG 8.

Nejstahovanějším programem na serveru Slunečnice.cz v kategorii Antiviry a antispyware byl v prosinci loňského roku slovenský ESET NOD32. Tento program je vhodný jak pro domácí počítače, tak pro firemní sítě. Jeho předností je rychlé tempo testování a nízká spotřeba systémových zdrojů, přičemž k dispozici je i v českém jazyce.

Stříbrnou pozici obsadil software avast! 4, představující spolehlivou ochranu proti virům, červům a trojským koním. Jeho ovládání je intuitivní a zvládne ho i začátečník. Výhodou je možnost individuálního nastavení uživatelského rozhraní (tzv. skinování).

Program AVG 8 se v prosinci umístil na 3. místě. Jde o zkušební verzi, která umožňuje vyzkoušet si všechny funkce placené podoby programu, včetně technické podpory. Své uživatele chrání nejen před viry, ale obsahuje i AntiSpyware, webový štít a obranu před skrytými hrozbami (tzv. rootkity). Čtvrtý skončil Spybot Search and Destroy, jenž kromě klasické spywarové ochrany nabízí i možnost blokovat reklamní okna programů, nebo vyčistit počítač od nepotřebných souborů, cookies apod.

skoleni_27_5

Výše zmíněné čtyři programy se dlouhodobě umisťují na předních příčkách žebříčku stahovanosti ve sledované kategorii. Mezi dalším úspěšným softwarem zmiňme například Ad-aware (5. místo), chránící proti špionážním škodlivým kódům, ale také pop-up oknům, nebo Spyware Terminator (7. pozice), poskytující ochranu systému v reálném čase.

Pravidelnou statistiku nejstahovanějších českých a zahraničních programů ve všech kategoriích naleznete v sekci Recenze a tipy serveru Slunečnice.cz.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).