Hlavní navigace

Slunečnice.cz: Mezi antiviry v prosinci zvítězil ESET NOD32

Podle statistik serveru Slunečnice.cz se stal nejčastěji stahovaným programem z kategorie Antiviry a antispyware v posledním měsíci loňského roku software ESET NOD32, jehož předností je rychlé tempo testování a nízká spotřeba systémových zdrojů. Druhé místo obsadil avast! 4 a třetí příčka patří programu AVG 8.

Nejstahovanějším programem na serveru Slunečnice.cz v kategorii Antiviry a antispyware byl v prosinci loňského roku slovenský ESET NOD32. Tento program je vhodný jak pro domácí počítače, tak pro firemní sítě. Jeho předností je rychlé tempo testování a nízká spotřeba systémových zdrojů, přičemž k dispozici je i v českém jazyce.

Stříbrnou pozici obsadil software avast! 4, představující spolehlivou ochranu proti virům, červům a trojským koním. Jeho ovládání je intuitivní a zvládne ho i začátečník. Výhodou je možnost individuálního nastavení uživatelského rozhraní (tzv. skinování).

Program AVG 8 se v prosinci umístil na 3. místě. Jde o zkušební verzi, která umožňuje vyzkoušet si všechny funkce placené podoby programu, včetně technické podpory. Své uživatele chrání nejen před viry, ale obsahuje i AntiSpyware, webový štít a obranu před skrytými hrozbami (tzv. rootkity). Čtvrtý skončil Spybot Search and Destroy, jenž kromě klasické spywarové ochrany nabízí i možnost blokovat reklamní okna programů, nebo vyčistit počítač od nepotřebných souborů, cookies apod.

Výše zmíněné čtyři programy se dlouhodobě umisťují na předních příčkách žebříčku stahovanosti ve sledované kategorii. Mezi dalším úspěšným softwarem zmiňme například Ad-aware (5. místo), chránící proti špionážním škodlivým kódům, ale také pop-up oknům, nebo Spyware Terminator (7. pozice), poskytující ochranu systému v reálném čase.

Pravidelnou statistiku nejstahovanějších českých a zahraničních programů ve všech kategoriích naleznete v sekci Recenze a tipy serveru Slunečnice.cz.