Hlavní navigace

Ministerstvo umožňuje připomínkovat návrh zákona o daních z příjmů

12. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministerstvo financí předložilo návrh věcného záměru nového zákona o daních z příjmů veřejnosti k připomínkování a zveřejnilo jej na svých webových stránkách. Návrh současně předalo i vládě. Zároveň také vyhodnotilo výsledky veřejné diskuse k reformě daňového systému, ke které byla vytvořena i samostatná doména.

Ministerstvo financí předložilo k připomínkování veřejnosti návrh záměru nového zákona o daních z příjmů včetně analýzy jeho výjimek a osvobození. Učinilo tak prostřednictvím uveřejnění na svém internetovém portálu a současně návrh předalo k posouzení i vládě.

Ministerstvo rovněž vyhodnotilo veřejnou diskusi k připravované reformě daňového systému, která byla veřejnosti přístupná od dubna do června na speciální doméně a e-mailové adrese. "Ministerstvo financí pečlivě posoudilo také veškeré připomínky, které obdrželo z veřejné diskuse. Chce využít v další legislativní práci hlavně ty náměty, které povedou ke zjednodušení budoucí právní úpravy zdaňování příjmů a správy a výběru veřejných příjmů v ČR. Cílem je významné snížení administrativní zátěže poplatníků a vytvoření stabilního daňového prostředí napomáhajícímu dalšímu ekonomického růstu, " uvedl ministr financí Miroslav Kalousek.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).