Hlavní navigace

MfD: Ceny plynu by mohly klesnout už v dubnu

11. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ceny zemního plynu by se v České republice mohly snížit už od dubna, připustil největší český dodavatel plynu, RWE Transgas. Společnost RWE tak učinila poté, co ruský vývozce plynu Gazprom uvedl, že letos sníží cenu plynu pro evropské odběratele. V průměru by mělo jít o 32 %, uvádí Mladá fronta Dnes.

Ceny zemního plynu se v dubnu snad sníží, uvedla společnost RWE Transgas poté, co ruská společnost vyvážející plynu do Evropy Gazprom prohlásila, že ještě během letošního roku sníží ceny pro evropské odběratele v průměru o 32 %. Reaguje tak na pokles poptávky způsobený špatným hospodářským vývojem. Nákupní ceny zemního plynu klesají, ale pouze v dolarech. Bohužel, efekt velkého oslabení koruny veškerý import do České republiky výrazně prodražuje. Dolar oproti loňským 15 korunám dnes stojí skoro 22 korun, řekl ČTK Martin Chalupský, mluvčí RWE Transgas.

Menší český dodavatel – společnost Vemex bude plyn zlevňovat pravděpodobně až na přelomu roku. Očekáváme pokles cen ke konci druhého čtvrtletí, uvedl pro Mladou frontu Hugo Kysilka, viceprezident Vemexu.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).