Hlavní navigace

Ministerstvo chce ušetřit na administrativě. Připravuje nový projekt

21. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Včera představil ministr průmyslu a obchodu Martin Říman další kroky v rámci projektu Kulový blesk, díky němuž má do roku 2011 dojít ke sloučení devíti organizací v působnosti Ministerstva průmyslu a obchodu ČR do jednoho administrativního komplexu. Projekt je realizován na základě principu spolupráce soukromého sektoru a státní správy.

Do roku 2011 by mělo na základě realizace projektu Kulový blesk dojít ke sloučení devíti organizací v působnosti Ministerstva průmyslu a obchodu ČR do jednoho administrativního komplexu. Realizace se uskuteční na základě principu spolupráce soukromého sektoru a státní správy. Komplex bude o dvě třetiny menší než prostory, ve kterých se všechny dotčené organizace nachází dnes. Konečný projekt by měl být ministerstvem předložen do konce května příštího roku.

Kulový blesk znamená také významné rozpočtové úspory. Investice, které díky projektu nebudeme muset realizovat, znamenají jednorázovou úsporu čtvrt miliardy korun. Minimálně 100 milionů korun každoročně ušetříme na provozních nákladech. Těchto úspor dosáhneme mimo jiné také díky restrukturalizaci našich podřízených organizací, ve kterých zrušíme zhruba 120 pracovních míst, komentoval výhody projektu ministr Říman.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).