Hlavní navigace

Ministerstvo financí chystá novelu o cenách, která se dotkne všech poskytovatelů služeb

27. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministerstvo financí chystá novelu zákona o cenách, podle které by měly především cestovní kanceláře nejpozději od ledna roku 2009 začít uvádět úplnou a jedinou cenu svých zájezdů. Pro ČTK to uvedl mluvčí úřadu Ondřej Jakob. Podle mluvčího Asociace cestovních kanceláří Jana Papeže to je však nesmysl, který odporuje platným regulacím EU. Vinu vidí především na straně leteckých společností, které běžně vyčleňují z ceny letenky palivový příplatek nebo letištní taxy.

Jestli se novela zákona bude týkat i cen letenek není zatím známo. O cenách letenek jednal už v červnu i Evropský parlament, letecké společnosti však stále mohou ceny rozdělovat na jednotlivé položky. Podle Papeže přistoupí cestovní kanceláře na jednu cenu v případě, že tak budou donuceny zákonem i letecké společnosti. Pokud by se uvádění konečné ceny mělo týkat pouze cestovek, povede to údajně ke zdražování cen zájezdů. Letecké společnosti totiž mohou měnit palivové příplatky, takže kvůli pokrytí případné ztráty v důsledku zdražení by se ceny zájezdů zvýšily.

Novela zákona o cenách by se měla týkat všech služeb, takže i např. kadeřnictví a krejčovství. Hotova by měla být v první polovině roku 2008.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).