Hlavní navigace

Ministerstvo financí se chystá posunout termín pro odevzdání přiznání k dani

11. 3. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Situace kolem koronaviru by mohla dopadnout také na povinnost odevzdat daňové přiznání. Resort financí chce nejzazší termín posunout.

Nejzazší termín pro odevzdání daňového přiznání k dani z příjmů za rok 2019 je 1. dubna. V tento den by měla být případná daň také uhrazena. V případě využití služeb daňového poradce je nejzazší termín 1. července.

Situace kolem koronaviru a bezpečnostní opatření s tím spojená dopadají mimo jiné na drobné podnikatele a malé firmy. Právě oni by chystaný krok ministerstva financí určitě ocenili. 

Čtěte také: Banální chyba, která může podání daňového přiznání zkomplikovat

Navrhnu odložení přiznání daně z příjmu. Udělám to formou, že prominu plošně sankce včetně i správních poplatků, což je v mé kompetenci, prohlásila ministryně financí Alena Schillerová. Termín by mohl být posunut o tři měsíce. Stabilizační balíček, který o této možnosti bude pojednávat, chce představit příští týden. Podnikatel.cz přinese podrobnosti. 

Nabízíme formuláře ke stažení

 Pro komfortní splnění daňových povinností nabízíme interaktivní formuláře, které s vyplněním pomohou. Tiskopisy jsou určeny pro všechny typy poplatníků. 

Pro ty, kteří podnikají: 

Uplatňují daňový paušál: 

Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob pro ty, kteří uplatňují paušální výdaje nebo vedou daňovou evidenci společně s přehledem pro správu sociálního zabezpečení a přehledem pro zdravotní pojišťovnu

Vedou účetnictví: 

Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob určené těm, kteří vedou účetnictví účetní závěrku, společně s tím přehledy pro správu sociálního zabezpečení

Pro ty, kteří nepodnikají: 

Mají více zdrojů příjmů: 

Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob bez přehledů pro OSSZ a ZP, které je primárně určeno poplatníkům, kteří nepodnikají a nemají příjmy dle § 7 zákona o DzP

Jedná se pouze o zaměstnance:

Zjednodušené daňové přiznání pro fyzické osoby mající příjmy pouze ze zaměstnání v ČR

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).