Hlavní navigace

Ministerstvo: Stavební úřady se rušit nebudou

14. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Do poslední fáze připomínkového řízení putovala minulý týden novela stavebního zákona. Kvůli novele se objevují pochybnosti o tom, zda se budou rušit stavební úřady. Jak však zdůraznilo ministerstvo pro místní rozvoj, nic takového se nechystá: V návrhu novely neexistuje jediný paragraf, kterým by byly rušeny stavební úřady, potvrdil Kamil Jankovský, ministr pro místní rozvoj. Jeho resort navíc není podle něj oprávněn o něčem takovém rozhodnout o své vůli, protože není zřizovatelem jednotlivých stavebních úřadů. Těmi jsou kraje a konkrétní obce. Je velmi zkreslené se domnívat, že stavební úřady jsou jakýmisi pobočkami MMR, podotknul ministr.

Aktuálně připravovaná novela by mohla platit od roku 2012. Díky ní by si každý, kdo potřebuje stavební povolení, mohl vyřídit veškeré náležitosti na jednom místě. Cílem novely stavebního zákona je optimalizace činnosti státní správy také s ohledem na možnosti státního rozpočtu.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).