Hlavní navigace

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu půl milionu

12. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Prát prádlo bez řádného zadávacího řízení se nesmí. Alespoň to platí pro ministerstvo vnitra. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže mu za to uložil sankci ve výši půl milionu korun.

Ministerstvo vnitra uzavřelo podle úřadu smlouvy na praní prádla a chemické čištění prádla bez zadávacího řízení, čímž porušil zákon o veřejných zakázkách. Za poskytnuté služby navíc ministerstvo vyplatilo více než 80 milion korun. Jako první upozornily na případ Hospodářské noviny.

Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra neumožnilo účast dalších možných dodavatelů v zadávacím řízení a narušilo tak závažným způsobem soutěžní prostředí, když o svém záměru prodat movité a nemovité věci prádelny Kolín a uzavřít smlouvu na praní a chemické čištění prádla informovalo pouze omezený počet předem vybraných subjektů a nezabezpečilo tak volnou a efektivní soutěž o předmět veřejné zakázky, komentoval rozhodnutí šéf úřadu Petr Rafaj.

Rozhodnutí není dosud pravomocné a může být proti němu podán rozklad.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).