Hlavní navigace

Mobilní operátoři nabízí nové tarify pro podnikatele. Porovnejte je s těmi svými

5. 4. 2017
Doba čtení: 6 minut

Sdílet

Ilustrační obrázek
Při revizi nákladů nezapomeňte na výdaje za mobilní operátory. Ti teď přišli s novými tarify, které vás mohou inspirovat ke změně nebo žádosti o úpravu smlouvy.

Snižování nákladů je jedním z dlouhodobých témat malých i velkých podnikatelů. Možností úspor bez výraznějších kompromisů nebývá mnoho. Jednou z oblastí, se kterou se ale opravdu něco dělat dá, je účet za telefon. Právě teď, kdy už řada podnikatelů podala daňové přiznání, je víc času na pravidelnou revizi výdajů. Pusťte se proto do ní a porovnejte své výdaje s aktuální nabídkou mobilních operátorů.

S novou nabídkou tarifů pro podnikatele přišel se začátkem měsíce dubna mobilní operátor T-Mobile. Živnostníci i firemní klienti si u něj mohou vybírat ze šesti různých tarifů.

Ceník T-Mobile
Tarif XS S M L XL XXL
Cena  299 Kč 499 Kč 699 Kč 899 Kč 1299 Kč 1999 Kč
Volání 100 minut neomezené neomezené neomezené neomezené neomezené
SMS 100 neomezené neomezené neomezené neomezené neomezené
Data 100 MB 700 MB 5 GB 10 GB 20 GB 70 GB

Unikátností nových podnikatelských tarifů jsou integrované cloudové služby. Díky nim mohou zákazníci snadněji a bezpečněji zálohovat svá data, vyhnou se jednorázovým investicím a zase o něco sníží své provozní náklady. V cloudovém balíčku je antivirus, sada MS Office a prostor pro zálohování dat. Konkrétní nabídka nových T-Mobile tarifů pro podnikatele prý vznikla ve spolupráci se samotnými zákazníky. Lidé v rámci svého podnikání využívají stále více cloudové služby. Telefon považují za hlavní pracovní nástroj, od kterého očekávají, že bude umět vyřešit i jejich IT potřeby. Zákaznickou prioritou je bezpečná a efektivní práce obsahující také zálohu dat, která je primárně určena pro obnovu při ztrátě či poškození zařízení, a z jakéhokoliv zařízení dostupná komunikace napříč firmou, vysvětlila mluvčí společnosti T-Mobile Anna Hroudová, proč nové tarify obsahují právě T-Cloud Office 365, Antivirus a T-Cloud Zálohu.

Všechny tarify kromě XS tyto cloudové služby nabízejí. Tarifu M pak chybí sada MS Office. Ostatní je mají v kategoriích Esential, Business a Premium. Tarify S, M a L nabízejí zálohu dat o objemu 20 GB. XL má dvojnásobek a XXL se pak pyšní rovnými 100 GB. 

Aby se zákazník k nové nabídce tarifů pro podnikatele dostal, musí mít IČO. Zároveň ale nesmí mít už sjednanou Rámcovou smlouvu nebo takzvanou Smlouvu významného zákazníka, pro které platí jiné tarify.

Psali jsme: Ceny roamingu klesají. Vyřídit e-mail nebo telefon od moře vyjde lacino

Vodafone představil novou nabídku pro malé firmy už v únoru. V každém balíčku jsou zahrnuta čtyři telefonní čísla členů firmy. Limitovaná nabídka obsahuje slevu 4000 korun na telefon nebo tablet a k tarifu získá zákazník zdarma také přenosnou Wi-Fi síť.

Ceník Vodafone
Tarif Business Red+ Business Red+ 40 GB
Cena 1999 Kč 2499 Kč
Volání neomezené neomezené
SMS neomezené neomezené
Data

3 + 1 GB dat sdílených mezi čtyřmi členy firmy

3 + 40 GB dat sdílených mezi čtyřmi členy firmy 

Oba tarify navíc obsahují 3 dny roamingu zdarma ve většině zemí Evropy pro každého člena. 

I Vodafone nabízí kompletní online kancelář Licence Microsoft Office 365. Ta je vždy použitelná maximálně pro 300 uživatelů. Všechny tři balíčky obsahují aplikace Outlook, Word, Excel, PowerPoint, OneNote a Publisher a úložiště pro ukládání a sdílení souborů pro 1 TB dat. Nejžádanější balíček Business Premium je použitelný pro tablety i telefony a povoluje úplnou instalaci aplikací až na 5 počítačů. Má funkci Exchange Online (e-mail, kalendář a kontakty), nabízí intranetový web pro týmy i podnikovou sociální síť. Balíčky Business a Business Esential jsou vždy o něco z této nabídky ochuzeny. O ceně operátor neinformuje, je záležitostí domluvy s každým konkrétním zákazníkem.

Připomeňte si: Podívejte se, jaké mobily využívají Janeček, Jančura, Babiš a další podnikatelé

Naši nabídku produktů, která je výrazně širší než u konkurence, průběžně zlepšujeme a měníme v souladu s dlouhodobým plánem. O uvedení novinek, které nyní chystáme, zákazníky včas informujeme, oznámila mluvčí operátora O2 Lucie Pecháčková. Tento operátor podnikatelům nabízí možnost výhodně si zkombinovat mobilní, fixní a IT služby podle jejich potřeby.

Ceník O2
Tarif Free O2 60 Free O2 Plus Free CZ Free O2 5 GB Free Evropa XL
Cena 349 Kč 499 Kč 749 Kč 999 Kč 1699 Kč
Volání V domácí síti neomezené, do ostatních sítí 60 minut. 3,50 Kč/min po vyčerpání.  V domácí síti neomezené, do ostatních sítí 120 minut. 3,50 Kč/min po vyčerpání.  neomezené neomezené Neomezené volání v ČR a z EU a 600 minut z ČR do zahraničí
SMS V domácí síti neomezení, do ostatních sítí 1,50 Kč/SMS. V domácí síti neomezení, do ostatních sítí 1,50 Kč/SMS. neomezené neomezené neomezené
Data 50 MB, dalších 50 MB možno dokoupit za 49 Kč 200 MB, dalších 200 MB možno dokoupit za 99 Kč 1,5 GB, dalších 1,5 GB možno dokoupit za 149 Kč 5 GB, dalších 5 GB možno dokoupit za 499 Kč 10 GB + 300 MB v EU, dalších 10 GB možno dokoupit za 999 Kč

Provoláme 500 Kč a spotřebujeme 1,5 GB dat měsíčně

Z online průzkumu provedeného mezi čtenáři serveru Podnikatel.cz vyplynulo, že podnikatelé a živnostníci za jeden telefon platí v průměru 460 korun měsíčně. Tato částka se týká nejen těch, kteří pro potřeby podnikání používají jen jedno telefonní číslo, ale třeba i pět a víc. Při zprůměrování ceny za pět telefonních čísel totiž vychází opět částka zhruba 2500 korun. Někteří čtenáři uvedli, že je volání měsíčně vyjde i na pouhých 200 až 300 korun. Firemní zákazníci jsou totiž s operátory schopni dojednat skutečně zajímavé podmínky. Máme pouze jedno firemní telefonní číslo s dost výhodně nastaveným tarifem, takže naše měsíční útrata je kolem 400 korun i přesto, že denně komunikujeme se zákazníky i dodavateli, uvádí Jan Dostál z e-shopu Alistair.cz.

Aktuální zajímavé cenové nabídky jsou zřejmě i důvodem, proč během posledních 12 měsíců přešlo kvůli výhodnějším podmínkám k jinému operátorovi jen 13,3 % čtenářů. Dalších 86,7 % zůstalo věrných svému stávajícímu operátorovi. Ti, kteří o změně uvažují, by si měli znovu přečíst článek Vyměňte mobilního operátora. Už to jde snadno a za laciný peníz.

Zatím je o cenách služeb možné smlouvat. Plánované úpravy zákona snad brzy umožní rychlejší změnu operátora, což by mělo vést i ke zlepšení konkurence a snížení cen. Návrh novely zákona o elektronických komunikacích, který by současná vláda chtěla uzákonit do podzimních sněmovních voleb, také obsahuje větu říkající:

 Podnikatel poskytující veřejně dostupnou službu elektronických komunikací a poskytovatel univerzální služby nesmí při prodeji služeb spotřebitele diskriminovat; zejména nesmí spotřebitelům poskytovat služby za jiné ceny než ty uvedené v ceníku.

Kvůli operátorům, přesněji řečeno cenám mobilních dat, skončil před měsícem na pozici ministra průmyslu a obchodu Jan Mládek. Předražená mobilní data se stala politickým tématem. Zákazníkům sice nemusí vyhovovat jejich zpoplatnění, ale s rozsahem jsou víceméně spokojeni.

Data jsou dnes nedílnou součástí každého mobilního tarifu a ani podnikatelé se bez nich ve svých chytrých přístrojích neobejdou. Podle svého vyjádření si většina čtenářů serveru Podnikatel.cz měsíčně vystačí s balíčkem 1,5 GB. Jen výjimečně by potřebovali víc. Stávající nabídka mobilních operátorů je tedy víc než dostatečná. Obecně platí, že průměrný zákazník spotřebuje zhruba 1 GB mobilních dat měsíčně, průměrný výnos na zákazníka (ARPU) je 289 korun, sdělila za operátora O2 jeho mluvčí Lucie Pecháčková s tím, že statistika zahrnuje všechny zákazníky O2. Anna Hroudová z T-Mobile pak dodává: Zákazníci, kteří mají nižší FUP, ho spotřebují do posledního bitu. Zlom zaznamenáváme někde okolo 1,5 GB, kde zákazníci spotřebují data z větší části. S přibývajícími daty pak jejich spotřeba klesá. Nyní, když mají nově tarify podstatně větší datové objemy, očekáváme i vyšší spotřebu.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).