Hlavní navigace

Moderní technologie přináší nová rizika

26. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zvýšené riziko s sebou přináší zavádění nových technologií jako jsou například cloud computing, sociální sítě a technologie Web 2.0. Souvisí s tím totiž značný nárůst využívání externích poskytovatelů těchto služeb. O tom je přesvědčeno 60 % respondentů pravidelného mezinárodního průzkumu informační bezpečnosti provedeného společností Ernst & Young.

Méně než třetina mezinárodních společností uplatňuje program řízení rizik IT. Z průzkumu dále vyplynulo, že bez ohledu na prudký rozvoj nových technologií pouze jedna z deseti firem plánuje důkladnější analýzu aktuálních trendů v IT a pokládá tuto činnost za zásadní pro své další působení. Díky technologickému rozvoji se zaměstnanci stávají stále více mobilní a udržují nepřetržitou komunikaci s kolegy, zákazníky i klienty, což kromě mnoha výhod zároveň přináší i nová rizika. Je důležité, aby je společnosti rozpoznaly a přijaly přiměřená opatření na jejich potlačení, sděluje Jan Fanta, partner oddělení podnikového poradenství a řízení rizik Ernst & Young v České republice.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).