Hlavní navigace

Mostecká uhelná se zřejmě rozdělí na tři části

14. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hnědouhelná těžební společnost Mostecká uhelná (MUS) by se měla v nejbližší době rozdělit na tři části. Píše to dnešní Mladá fronta Dnes s odvoláním na zdroje blízké firmě. Přitom před koncem roku ji chtěla koupit za téměř 30 miliard korun společnost ČEZ. Podle spolumajitele Mostecké uhelné Petra Pudila jsou změny připravované již delší dobu. Nemělo by však dojít ke změně vlastníků firmy. Majoritní podíl má nyní společnost Czech Coal N.V. a zbylých 49 % ovládá finančník Pavel Tykač.

Deník poukázal i na zajímavé dělení firmy. Do samostatné společnosti se má vyčlenit důl Vršany, který má zásobu uhlí až do roku 2060 včetně projektu nové obří elektrárny. Ve druhé společnosti pak bude Důl ČSA a třetí zůstane Mostecká uhelná se všemi společnými službami a zbytkem majetku.

Společnost ČEZ měla zájem právě o důl Vršany s projektem elektrárny. Jednání ale skončila před Vánoci, když Pavel Tykač neměl zájem svůj podíl prodat. Všem akcionářům se zdála i nabízená cena 28 miliard nízká za celou firmu. O důl ČSA projevila zájem skupina J&T. Podle některých zdrojů by nové rozdělení firmy mělo usnadnit další jednání.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).