Hlavní navigace

Možnost získání dotace ke zlepšení kvality ovzduší

17. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na dotace na projekty pro ochranu ovzduší nebo investice do obnovitelných zdrojů energie vyčlenilo Ministerstvo životního prostřední 5 miliard korun. Cílem výzvy z Operačního programu Životního prostředí je snížení emisí. Finanční podpora je určena na velké projekty, jejichž celkové náklady jsou vyšší než 25 milionů EUR včetně DPH. Realizace by měla viditelně přispět ke zlepšení kvality ovzduší v příslušných regionech a zároveň zvýšit podíl využití obnovitelných zdrojů energie. Žádosti o dotační podporu je možné podávat od 1. března 2010 do 30. června 2011 na Státní fond životního prostředí.

Žadateli se mohou stát nejen obce a kraje, ale i jejich příspěvkové organizace, občanská sdružení, státní organizace a obchodní společnosti. Z výzvy je tak možné financovat vybudování nových rozvodů tepla. Dále také realizace rekonstrukcí či výstavby centrálních a blokových kotelen, malých vodních a větrných elektráren či spaloven biomasy. Cílem je omezení spalování tuhých paliv, uvedla Jana Jakubů, specialistka společnosti Renards na dotační poradenství v oblasti životního prostředí.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).