Hlavní navigace

MPO chystá nový plán na rozšíření internetu

20. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) včera definovalo hlavní teze své připravované strategie „Digitální Česko“, která má pomoci lidem v přístupu k vysokorychlos­tnímu internetu. Strategie se také zaměří na oblast digitálního televizního vysílání a správy kmitočtového spektra.

Cílem strategie je rozšířit v Česku pokrytí širokopásmovým internetem. Strategie by také měla dát impuls pro využívání služeb jako jsou e-Government, e-Learning či e-Health a podpořit rozvoj interaktivní digitální televize. Chceme vycházet z reálné situace, a proto do přípravy zapojíme odborníky i kraje, uvedl Jan Duben, ředitel sekce elektronických komunikací a poštovních služeb MPO.

MPO musí v rámci své strategie také vzít v potaz implementaci telekomunikačního balíčku EU do českého práva. Projekt ministerstva má tak přinést konkrétní návrhy na zjednodušení podmínek pro investice do elektronické komunikace. MPO plánuje v budoucnu například zřídit speciální portál, přes který by telekomunikační firmy mohly koordinovat stavební práce na nových nebo rekonstruovaných sítích.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).