Hlavní navigace

MPO chystá nový plán na rozšíření internetu

20. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) včera definovalo hlavní teze své připravované strategie „Digitální Česko“, která má pomoci lidem v přístupu k vysokorychlos­tnímu internetu. Strategie se také zaměří na oblast digitálního televizního vysílání a správy kmitočtového spektra.

Cílem strategie je rozšířit v Česku pokrytí širokopásmovým internetem. Strategie by také měla dát impuls pro využívání služeb jako jsou e-Government, e-Learning či e-Health a podpořit rozvoj interaktivní digitální televize. Chceme vycházet z reálné situace, a proto do přípravy zapojíme odborníky i kraje, uvedl Jan Duben, ředitel sekce elektronických komunikací a poštovních služeb MPO.

MPO musí v rámci své strategie také vzít v potaz implementaci telekomunikačního balíčku EU do českého práva. Projekt ministerstva má tak přinést konkrétní návrhy na zjednodušení podmínek pro investice do elektronické komunikace. MPO plánuje v budoucnu například zřídit speciální portál, přes který by telekomunikační firmy mohly koordinovat stavební práce na nových nebo rekonstruovaných sítích.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).