Hlavní navigace

MPO k výsledkům průmyslu a zahraničního obchodu

11. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministerstvo průmyslu a obchodu komentovalo výsledky průmyslové výroby. Podle ředitele odboru ekonomických analýz ministerstva průmyslu a obchodu Jaroslava Vomastka, český průmysl nadále posiluje díky pokračujícímu oživení v Evropě a s tím spojené poptávce po české produkci. Síla tohoto oživení zatím překvapivě nepolevuje, o čemž svědčí dobrá podnikatelská nálada v Německu. Index mnichovského institutu Ifo i v září mírně posílil na 106,7 bodu. Čeští podnikatelé již tak optimističtí nejsou, důvěra v domácí ekonomiku se v září meziměsíčně mírně snížila, říká Jaroslav Vomastek.

K výsledkům zahraničního obchodu se vyjádřil náměstek ministra průmyslu a obchodu pro zahraniční obchod Milan Hovorka: Srpnová čísla odrážejí zlepšující se podnikatelskou náladu po celé Evropské unii. Česko se veze na vlně rostoucího zájmu o německý export. Je však třeba zůstat realistou. Hovorka dodává, že vysoká tempa růstu jsou výrazně ovlivněna srovnávací základnou loňského roku. Ostatně srpen je dlouhodobě měsícem s nejnižším objemem vývozu. Avšak oněch více než 195 miliard ve vývozu je zdaleka nejlepším výsledkem za uplynulé roky.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).