Hlavní navigace

Může rodič doprovázet dítě do léčebny?

8. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V určitých případech se pobyt průvodce dítěte v lázeňské léčebně, dětské léčebně nebo v nemocnici považuje za ústavní ošetřování. Zdravotnickému zařízení ho uhradí zdravotní pojišťovna, u níž je dítě pojištěno. Pobyt průvodce dítěte mladšího šesti let v nemocnici se považuje za ústavní ošetřování automaticky. V případě dítěte staršího šesti let jen se souhlasem revizního lékaře.

Pobyt průvodce v odborné dětské léčebně a dětské lázeňské léčebně se považuje za ústavní ošetřování v případech, kdy provází dítě mladší šesti let, a to na dobu, kdy je zaškolován v ošetřování a léčebné rehabilitaci dítěte nebo kdy je jeho přítomnost nutná vzhledem ke zdravotnímu stavu dítěte, sděluje Jiří Rod, mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny. Dodává, že v ostatních případech u komplexní lázeňské péče o děti a dospělé a péče v odborných léčebných ústavech hradí zdravotní pojišťovna pobyt průvodce pouze v případech, kdy jeho nezbytnost potvrdí revizní lékař. Průvodce dítěte má nárok na ubytování podle možností daného zdravotnického zařízení a na stravování. Ovšem pojištěnec i jeho průvodce hradí zdravotnickému zařízení regulační poplatek ve výši 60 Kč za každý den, ve kterém je poskytována ústavní péče.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).