Hlavní navigace

Může zaměstnanec uplatnit v ročním zúčtování daně úroky z hypotéky manželky?

31. 1. 2020
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Manželka byla celý rok v pracovní neschopnosti a nemá jak uplatnit úroky z hypotéky. Může je uplatnit manžel? Účetní radí účetním v diskuzích na BusinessCenter.

Přehled daňových povinností v nadcházejícím týdnu, vzory šablon a výběr z diskuzí tradičně přinášíme v BusinessCenter Bulletinu. Podrobnosti k uplatnění úroků z hypotéky najdete v diskuzi na BusinessCenter.

Daňový kalendář v nadcházejícím týdnu 2. února – 9. února

V tomto týdnu nejsou žádné daňové povinnosti.

Vzory šablon

Stahujte aktualizované formuláře: 

Podobu a funkčnost šablony si můžete snadno ověřit v její omezené verzi zdarma. Data se nikam neodesílají, zůstávají pouze ve vašem počítači.

Veškeré šablony jsou připraveny ve formátu Microsoft Office. Stoprocentní funkčnost je garantována od verze 2007 na platformě Windows. 

Daňový portál na Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Potřebujete si rychle spočítat, kolik letos zaplatíte na daních? Zadejte své hodnoty do Daňové kalkulačky pro OSVČ

Nevíte si rady s daňovým přiznáním? Vyzkoušejte interaktivní šablony, které automaticky vyplní daňový formuláře nebo přehled pro pojišťovnu.

Jakou budete mít čistou mzdu v letošním roce? Aktualizovali jsme pro vás Mzdovou kalkulačku

Nejnovější články o daních sledujte v sekci Daňové přiznání, Daně z příjmů, Přehled o příjmech a výdajích.

Přečtěte si, Kdo musí podat daňové přiznání za rok 2019 a kdo naopak tuto povinnost nemá?

TOP témata tohoto týdne na našem diskusním fóru

  • Co všechno musí doložit k daňovému přiznání za rok 2019, když leden až srpen pracoval ve své firmě s.r.o. jako jednatel, poté firmu prodal, byl na nemocenské a od konce října má starobní důchod?
  • Nakupují od plátců DPH a vyrábí produkt, který prodávají většinou plátcům DPH, ale sami jsou neplátci. Jak nastavit ceny, aby to bylo výhodné pro všechny? A vyplatilo by se stát se plátci?
  • Firmě došlo oznámení ke kontrole z inspektorátu práce, který mimo jiné požaduje seznam spolupracujících OSVČ, dále smlouvy s nimi a také objednávky. Mají na to právo?
  • Do firmy bude nastupovat nová uklízečka na DPČ, je to důchodkyně. Musí mít vstupní lékařskou prohlídku
  • Může zaměstnanec uplatnit v ročním zúčtování daně úroky z hypotéky manželky? Manželka byla celý rok v pracovní neschopnosti a nemá to jak uplatnit.
  • Společnost přijala do pracovního poměru pracovnici, která zatajila, že v době přijetí byla již těhotná. Hrozí jí nějaký postih? A lze ji teď propustit? 
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).