Hlavní navigace

Může zaměstnanec uplatnit v ročním zúčtování daně úroky z hypotéky manželky?

31. 1. 2020
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Manželka byla celý rok v pracovní neschopnosti a nemá jak uplatnit úroky z hypotéky. Může je uplatnit manžel? Účetní radí účetním v diskuzích na BusinessCenter.

Přehled daňových povinností v nadcházejícím týdnu, vzory šablon a výběr z diskuzí tradičně přinášíme v BusinessCenter Bulletinu. Podrobnosti k uplatnění úroků z hypotéky najdete v diskuzi na BusinessCenter.

Daňový kalendář v nadcházejícím týdnu 2. února – 9. února

V tomto týdnu nejsou žádné daňové povinnosti.

Vzory šablon

Stahujte aktualizované formuláře: 

Podobu a funkčnost šablony si můžete snadno ověřit v její omezené verzi zdarma. Data se nikam neodesílají, zůstávají pouze ve vašem počítači.

tip do článku - nástroje v mkt - konkrétní témata

Veškeré šablony jsou připraveny ve formátu Microsoft Office. Stoprocentní funkčnost je garantována od verze 2007 na platformě Windows. 

Daňový portál na Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Potřebujete si rychle spočítat, kolik letos zaplatíte na daních? Zadejte své hodnoty do Daňové kalkulačky pro OSVČ

Nevíte si rady s daňovým přiznáním? Vyzkoušejte interaktivní šablony, které automaticky vyplní daňový formuláře nebo přehled pro pojišťovnu.

Jakou budete mít čistou mzdu v letošním roce? Aktualizovali jsme pro vás Mzdovou kalkulačku

Nejnovější články o daních sledujte v sekci Daňové přiznání, Daně z příjmů, Přehled o příjmech a výdajích.

Přečtěte si, Kdo musí podat daňové přiznání za rok 2019 a kdo naopak tuto povinnost nemá?

TOP témata tohoto týdne na našem diskusním fóru

  • Co všechno musí doložit k daňovému přiznání za rok 2019, když leden až srpen pracoval ve své firmě s.r.o. jako jednatel, poté firmu prodal, byl na nemocenské a od konce října má starobní důchod?
  • Nakupují od plátců DPH a vyrábí produkt, který prodávají většinou plátcům DPH, ale sami jsou neplátci. Jak nastavit ceny, aby to bylo výhodné pro všechny? A vyplatilo by se stát se plátci?
  • Firmě došlo oznámení ke kontrole z inspektorátu práce, který mimo jiné požaduje seznam spolupracujících OSVČ, dále smlouvy s nimi a také objednávky. Mají na to právo?
  • Do firmy bude nastupovat nová uklízečka na DPČ, je to důchodkyně. Musí mít vstupní lékařskou prohlídku
  • Může zaměstnanec uplatnit v ročním zúčtování daně úroky z hypotéky manželky? Manželka byla celý rok v pracovní neschopnosti a nemá to jak uplatnit.
  • Společnost přijala do pracovního poměru pracovnici, která zatajila, že v době přijetí byla již těhotná. Hrozí jí nějaký postih? A lze ji teď propustit? 
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).