Hlavní navigace

Mýty o platbách na internetu

19. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nakupující na internetu nemají zcela jasno, která platba je nejbezpečnější a nejrychlejší. Za nejdůležitější považují maximální ochranu osobních údajů a finančních dat a nízké náklady platby. Alespoň to vyplynulo výzkumu platební brány PayU.

Nejbezpečnější platbou na internetu je podle nakupujících bankovní převod, následuje dobírka a hotovostní platba při osobním převzetí. Nedůvěra panuje i k platbě platební kartou či platebními tlačítky bank. Paradoxně platby platebními tlačítky patří k nejbezpečnějším způsobům platby, sděluje Vratislav Kříž, produktový specialista přímého bankovnictví z Raiffeisenbank. Zároveň dodává, že platební brána, na kterou se klient dostane pomocí platebního tlačítka, je zabezpečena stejně jako internetové bankovnictví.

Za nejrychlejší považují nakupující platbu bankovním převodem. Ta ale trvá i dva pracovní dny, zatímco v případě platby kartou nebo platebními tlačítky je platba převedena v reálném čase. E-shop může zboží odeslat prakticky okamžitě.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).