Hlavní navigace

Na českém trhu vznikne nový holding. Plánuje ho Student Agency

12. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: www.studentagency.cz
Ze Student Agency bude holding. Letos firma vykáže 6 miliardový obrat a chystá další expanzi.
Ilustrační obrázek.
Autor: www.studentagency.cz

Ze Student Agency bude od příštího roku holding.

Dalším krokem v podnikatelské expanzi známé společnosti Student Agency se stane změna struktury firmy a založení holdingu. Firma k tomuto kroku přistoupila z důvodu rozvoje svých aktivit mimo jiné v oblasti železniční dopravy, kdy neměla z hlediska legislativy možnost zakládat další právní subjekty. Letošní obrat firmy se přitom přiblíží k 6 miliardám korun a firma dosáhne stomilionového zisku.

Jančura zůstane stoprocentním vlastníkem

Student Agency jsem založil jako společnost původně zaměřenou na prodej a zprostředkování služeb studentům. Vyrostli jsme ve skupinu společností, která dnes je jedničkou v oblastech, jako jsou internetový prodej zájezdů, letenek, provozování dálkové autobusové dopravy až po provozování luxusních dálkových vlaků. Na většinu těchto činností je zapotřebí mít samostatnou právnickou osobu a česká legislativa nám v tomto již za stávající struktury, kdy všechny společnosti vlastním přímo já, neumožňuje další růst, vysvětluje holding Radim Jančura, majitel Student Agency. Dodává, že  holdingová struktura je podle něj moderní forma řízení firem podnikajících v širokém portfoliu aktivit.

Čtěte také: Asiana chce po Student Agency odškodnění 21 milionů korun

Akciovka Student Agency holding vznikne na začátku roku 2013 a Jančura bude stále jejím stoprocentním vlastníkem. Pod holding budou spadat například společnosti Student Agency, Orbix nebo RegioJet, která po letech příprav nedávno vstoupila do železniční dopravy.

Expanze s sebou nese i potíže

Kvůli svým podnikatelským aktivitám však firma Student Agency musela také v poslední době čelit pokutě, kterou jí udělil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Ten shledal, že firma zneužila svého dominantního postavení na trhu. Brněnský krajský soud nicméně pokutu minulý měsíc zrušil.

Čtěte také: Antimonopolní úřad ostrouhal, soud zrušil pokutu pro Student Agency

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).