Hlavní navigace

Na dotace dosáhne jen každý čtvrtý zemědělec

4. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Začínající zemědělci mají šanci na dotace, uspěje ale jen čtvrtina z nich. Mladí lidé se více zajímají o zemědělství. Motivací jsou jim mimo jiné evropské dotace, které kompenzují nevýhody tohoto odvětví. A v dotačním programu je právě 200 milionů korun. Začínající zemědělec může získat přibližně jeden milion. Šanci na úspěch má ovšem jen čtvrtina z odhadovaných sedmi set žadatelů. Podle Společnosti mladých agrárníků existuje možnost, jak tento počet navýšit.

Minulé vlády vyhověly co nejvíce žadatelům v minulých letech, na letošní rok je v plánu přibližně dvě stě milionů a na další roky nic. Šancí je přerozdělení peněz z jiných programů. V rámci Programu rozvoje venkova je vícero opatření a některá z nich jsou podobně přečerpaná, ale jiná jsou naopak nedočerpaná a tady je šance, aby se dostalo na větší počet začínajících zemědělců, vysvětlil prezident Společnosti mladých agrárníků České republiky Petr Mareš. Dodal, že v nejbližší době budou následovat politická rozhodnutí, která řeknou, kam půjdou nedočerpané prostředky. Zájemců o tyto prostředky je totiž více.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).