Hlavní navigace

Na Facebooku vznikla petice proti snižování paušálů

27. 7. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podnikatelé se bouří proti plánům ministra financí snížit výdajové paušály. Miroslav Kalousek dnes zároveň potvrdil, že o tom vážně uvažuje. Vyplývá to z jeho vyjádření, které reagovalo na dnešní vydání Lidových noviny. Ty přišly s informací, že výdajové paušály se sjednotí na pouhých 20 % s výjimkou u podnikatelů v zemědělské výrobě. Ministerstvo financí ale tyto informace ihned popřelo, zároveň však potvrdilo, že o zvýšení daní pro podnikatele uplatňující výdajové paušály uvažuje: Chci vést diskuzi o výdajových paušálech, protože jejich uplatňování v řadě případů vysoko překračuje skutečné náklady. Rozhodně není pravda, že bych uvažoval o sjednocení na 20 %, s výjimkou zemědělské výroby, prohlásil dnes šéf resortu Miroslav Kalousek.

Podnikatelům se ale takový záměr nelíbí a na sociálních sítích již vznikají první protesty proti tomuto návrhu. Například Facebooku vznikla skupina s názvem: Živnostníci – OSVČ – petice proti snížení paušálů na 20 %, která zřejmě reaguje na informace publikované v dnešních Lidových novinách.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).