Hlavní navigace

Na Finančním fóru Zlaté koruny vystoupí také Miloš Zeman

Sdílet

Bývalý premiér Miloš Zeman vyhověl pozvání organizátorů III. Mezinárodního finančního fóra Zlaté koruny na téma „Svět ve finanční krizi“ s podtitulem „Konec bezstarostných časů?“ a vystoupí na něm s příspěvkem „Zkušenosti z finanční krize v České republice“. Informuje o tom na svých stránkách server www.zlatakoru­na.info.

Expremiér Miloš Zeman, který po odchodu z vlády komentuje dění kolem sebe převážně ze své chalupy na Vysočině, poprvé vystoupí k závažnému ekonomickému tématu na velkém veřejném fóru. Stane se tak na III. Mezinárodním finančním fóru Zlaté koruny, které se koná 9. prosince v TOP HOTELu Praha.

MMkrize_tip_Malina

Fórum se bude věnovat příčinám, dopadům a řešením světové finanční krize zejména s ohledem na budoucí vývoj v Evropě a České republice. Zúčastní se jej ministr financí Miroslav Kalousek, který nad ním převzal záštitu, prof. Jan Švejnar, Robert Holman, člen bankovní rady ČNB, Jaroslav Míl, prezident Svazu průmyslu a dopravy, přítomni budou rovněž zástupci Světové banky a Evropské komise. V programu, který je naplánován na celý den, dále vystoupí s hlavními referáty nebo se zúčastní panelové diskuse řada předních ekonomů a finančních odborníků od nás a ze zahraničí.

Vystoupení Miloše Zemana s názvem Zkušenosti z finanční krize v České republice zapadá do kontextu fóra. Česká republika už jednu finanční krizi zažila koncem 90. let, kdy došlo i k politickým změnám a nastoupila vláda sociální demokracie tolerovaná ODS tzv. opoziční smlouvou. Vláda se musela vyrovnat s vysokým státním deficitem a zachraňovat před krachem velké banky, které sanovala miliardami korun. Odhaduje se, že ozdravovací kůra celé ekonomiky stála kolem půl biliónu korun. Velice kritická finanční situace komplikovala v té době i náš vstup do EU. Češi vyřešili finanční problémy vlastními prostředky a řekl bych, že i velmi dobře a úspěšně, uvedl nedávno na adresu České republiky tehdejší komisař pro rozšíření Unie Günter Verheugen.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).