Hlavní navigace

Na internetu nakupuje 9 z 10 Čechů

5. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

S nakupováním na internetu má zkušenosti již 90 procent dospělých Čechů. Nejčastěji se platí dobírkou nebo převodem. Debetní kartu pro uhrazení nakoupeného zboží používá 14 % oslovených, kreditní kartu pak 6 % respondentů. To je výsledek zářijového průzkumu společnosti GE Money Bank.

Důvodem proč lidé preferují platbu dobírkou a platbu v hotovosti je podle GE Money Bank pocit jistoty, že zboží bude doručeno. Platby převodem nebo platební kartou potom kvůli jednoduchosti a rychlosti. Přitom platby kartou na internetu jsou podle banky bezpečné. Nejvyšší úroveň zabezpečení plateb prostřednictvím kreditních a debetních karet poskytuje protokol 3D-Secure, prezentovaný pod značkami Verified by Visa a MasterCard Secure Code. Jestliže internetový obchod používá tuto formu zabezpečení, dostane údaje o platební kartě pouze banka, se kterou má obchodník uzavřenu smlouvu. Samotný obchodník pak má k dispozici pouze údaje týkající se objednávky.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).