Hlavní navigace

Na LevneElektro.cz se vrhla daňová kobra, je vyšetřováno ze závažného zločinu

30. 6. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed
Aktualizováno: doplněna informace o výši trestu (30. 6. 2016 13:31)
Další hřebík do rakve pro LevneElektro.cz. Účty byly obstaveny po zásahu daňové kobry. Policie firmu podezřívá ze závažného krácení daně.

Konečně je trochu více jasno v případu LevneElektro.cz. Účty byly e-shopu obstaveny po zásahu jihočeské daňové kobry. Akce, která se na e-shop zaměřila, dostala dokonce i svůj vlastní název Eden. Jako první o tom informoval server Aktuálně.cz.

Jihočeská policie konkrétně podezřívá společnost E(…), s.r.o. Jak se podařilo serveru Podnikatel.cz zjistit, jedná se skutečně o společnost Elektra PV, která LevneElektro.cz provozuje. Té daňová kobra obstavila účty, zajistila hotovost, několik osobních aut i nemovitost. 

Podezřelé osoby vytvářely s cílem zkrácení DPH účelové obchodní řetězce firem, prostřednictvím nichž realizovaly pravděpodobně od roku 2013 nákupy a prodeje elektroniky od dodavatelů z jiných členských států EU, čímž českému státu způsobily škodu, která je předběžně vyčíslena na několik desítek milionů korun, upřesnil podezření Jiří Matzner, mluvčí jihočeské policie. 

Server Podnikatel.cz několikrát žádal o vyjádření majitele e-shopu Petra Václava, aby se k případu vyjádřil potom, co obvinil Finační správu, že jeho účty obstavila neoprávněně. 

Václav konkrétně prohlásil, že za krach online obchodu může „řízený zásah Finanční správy České Budějovice“. Finanční správa ho proto již veřejně vyzvala, aby správu zbavil mlčenlivosti, aby se tak k případu mohla vyjádřit. Dodnes se tak nestalo. Probíhající policejní vyšetřování by však mohlo do případu vnést nové skutečnosti, o kterých Petr Václav média ani veřejnost blíže neinformoval. 

Čtěte také: Zbavte nás mlčenlivosti, žádá finanční správa majitele e-shopu LevneElektro.cz

Mezitím se na sociálních sítích také množí vyjádření bývalých obchodních partnerů a konkurentů e-shopu LevneElektro. K celému případu se vyjádřil například Petr Král, bývalý marketingový ředitel Mall.cz. Ten popsal i praktiky LevneElektro.cz: Při kontrolních objednávkách se ukázalo, že zboží nikdy nebyli schopni dodat, většinou byla taktika nalákat na nízkou cenu, následně se omluvit, že zboží už není a nabídnout dražší alternativu. Ale na webu měli položky dál vystavené, píše Petr Král na LinkedIn

Zda se Petr Václav k aktuální situaci vyjádří, zatím není jasné, dál totiž mlčí. Stránky eshopu LevneElektro.cz byly na Facebooku aktualizovány naposledy 24. června. Ve statusu se hovoří pouze o objednávkách. Poslední informace, která pak souvisí s firmou Elektra PV, pak hovoří o tom, že se společnost hodlá bránit u soudu. 

Čtěte také: Ručení za podvody na DPH? Chybí osvěta. Příkladem je eshop LevneElektro.cz

Pokud policie prokáže společnosti Elektra PV vinu, hrozí viníkům podle trestního zákoníku až deset let odnětí svobody.

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter. Napište mu přes LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).