Hlavní navigace

Na podání přehledů vám zbývá už jen necelý týden

26. 4. 2019
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

V následujícím týdnu vyprší lhůta pro podání přehledů pro zdravotní pojišťovnu a ČSSZ.

Přehled daňových povinností v nadcházejícím týdnu tradičně přinášíme v BusinessCenter Bulletinu.

Daňový kalendář v nadcházejícím týdnu 29. dubna – 5. května

  • 30. dubna je termín pro odvod daně z příjmů vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně za březen 2019.
  • 30. dubna je termín pro podání energetické daně a oznámení o splnění. povinnosti zajistit minimální množství biopaliv a splatnost související jistoty
  • 2 května je termín pro podání přehledů pro zdravotní pojišťovnu a ČSSZ.

Vzory šablon

Vyúčtování vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně z příjmů fyzických nebo právnických osob. Interaktivní šablona ve formátu Microsoft Excel (XLS)

Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti a funkčních požitků, o sražených zálohách na daň a o sražené dani vybírané zvláštní sazbou daně z příjmů dle § 6 a dle § 7 na základě autorského zákona. Toto potvrzení vyplněné od každého zaměstnavatele předkládají poplatníci daně z příjmů ze závislé činnosti a funkčních požitků jako přílohu svého daňového přiznání. Je možno jej použít i pro jiné účely, kde je vyžadováno ověření výše příjmů. Od roku 2014 toto potvrzení potřebují pro své daňové přiznání také podnikatelé, kteří pracují pro své klienty na základě autorského zákona a kterým jejich klienti provedli srážku daně vybírané zvláštní sazbou z jejich příjmů.

Podobu a funkčnost šablony si můžete snadno ověřit v její omezené verzi zdarma. Data se nikam neodesílají, zůstávají pouze ve vašem počítači.

Veškeré šablony jsou připraveny ve formátu Microsoft Office. Stoprocentní funkčnost je garantována od verze 2007 na platformě Windows. 

TIP: Potřebujete více šablon pro více subjektů? Jste účetní firma? Podívejte se na možnost zakoupit cenově zvýhodněný balíček nebo multilicenci.

TOP témata tohoto týdne na našem diskusním fóru

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).