Hlavní navigace

Na propagaci #EET Babiš vyhradil 130 milionů Kč. Už začal, ale naivně a směšně

30. 6. 2015
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed
[KOMENTÁŘ] P.R. spojené s EET vyjde na 130 milionů korun. Zdá se, že už Babiš ve svých médiích s propagací začal. Jde ale o hodně naivní a směšnou podporu.

Jak se politik spolehlivě znemožní? Když se stane směšným. Zdá se, že na tom Andrej Babiš (AB) úspěšně pracuje. Jeho vystoupení jsou plná zloby a arogance, když neví, kudy kam, tak začne být osobní, na otázky odpovídá ve stylu „již staří Římané“ (na nepříjemné otázky stran EET vždy začne povídáním o tom, jak potírá karuselové obchody), to vše zjevně proto, že neví, co by odpověděl.

Čtěte také: Dali jsme zákon o #EET k nastudování právníkovi. Ten ho smetl ze stolu

P.R. za 130 milionů korun

Ilustrační obrázek.
Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed

Podpora EET je zatím směšná.

Dalším krokem k směšnosti je P.R. podpora elektronické evidence tržeb. Na tuto podporu si AB přidělí ze státního rozpočtu 130 000 000Kč. ANO, nepřepsal jsem se, těch nul je správný počet. Skutečně, aby ministr financí prosadil a vysvětlil podnikatelům a živnostníků něco tak „báječného“ a „revolučního“, jako je EET, na to potřebuje 130 milionů na propagaci.

A jak ty peníze utrácí? To samozřejmě nevíme, protože ministr Babiš se veřejnosti nezpovídá. Můžeme jen tušit. Tak například by mohl třeba zadávat PR články do spřáteleného či vlastního tisku. Jeden takový článek vyšel před několika dny na finance.idnes.cz. Pokud jste článek nečetli, tak tady je jeho stručný obsah: Odhodlaný mladý podnikatel, který si vyzkoušel práci v pohostinství v Británii, se vrátil do vlasti a pouští se do provozování restaurace v obci Dobrá u Frýdku-Místku. Restaurace se zatím nikomu nedařila, ale on je přesvědčen, že ví jak na to. Potud bychom mohli postoj mladého muže ocenit a přát mu mnoho zdaru.

Teď však přijde to zajímavé. Hlavní oporou mladému podnikateli prý bude elektronická evidence tržeb, protože ta mu odstraní z cesty nekalou konkurenci. Má ty svatá prostoto, chtělo by se zvolat.

Prostý chlapík však vrší další perly. Tak například, svěřil se nám, že bral v Anglii za práci 800 liber, tedy asi 3/4 minimální mzdy v GB. Jinými slovy, u nás by bral asi 7000Kč. Hezké je, že hned v dalším odstavci zkritizoval, jak jsou lidé v pohostinství špatně placeni, jak je berou podnikatelé na hůl.

Čtěte také: Vyčíslení nákladů a přínosů #EET kulhá na obě nohy, stojí na odhadech z odhadů

Vysoká nezaměstnanost? Naopak je nedostatek lidí

Nejzábavnější moment jsem zažil při čtení vět o velké nezaměstnanosti u nás (kde tohle vzal?!). V ČR máme třetí nejnižší nezaměstnanost v EU, a to na hranici přirozené nezaměstnanosti. Když navíc uvážíte, že hospodu má v obci Dobrá, tedy asi kilometr od Nošovic, kde sídlí pivovar Radegast a automobilka Hyundai, pak je zřejmé, že v Dobré a okolí nemají práci jen ti, komu narostly místo rukou ploutve.

Nejlepší na závěr. Mladý podnikatel říká: Zvlášť tady na severní Moravě je velká nezaměstnanost, proto hospodští často berou i ty, kteří vyučení nejsou a v kuchyni prostě něco splácají.(konec citátu) Co dodat? Každý ví, že když je velká nezaměstnanost, může si zaměstnavatel vybírat, protože uchazečů o práci je dostatek. Oproti tomu v dobách konjunktury je výběr lidí obtížný, protože „nejsou lidi“. Tvrdit, že musíte brát kohokoli, protože je velká nezaměstnanost, může jen ten, kdo chce manipulovat veřejností nebo má sníženou příčetnost.

Chtěl bych vzkázat ministru financí, panu Babišovi, že má opravdu, ale opravdu velké nekňuby v PR týmu. A zcela logicky se nabízí: Jaký to je zákon, jak potřebná je EET, když k jejímu prosazení potřebuje vláda vykonstruované údaje, zkreslená data, lži a dokonce (to je snad nejhorší) i trapné články, za které by se musel stydět každý novinářský elév.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).