Hlavní navigace

Na výročí „Vítězného února“ se bude demonstrovat za svobodu a svobodné podnikání

8. 2. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Více než dvacítka občanských iniciativ a podnikatelských asociací chystá v Praze 25. února demonstraci za svobodu, demokracii a svobodné podnikání.

Podle organizátorů hrozí nástup totalitních praktik oligarchicko-bolševických struktur. Demonstrace proběhne 25. 2. 2018 na pražském Václavském náměstí od 13 hodin.

Aby se opět neopakoval „Vítězný únor“

Více než dvacet občanských iniciativ a podnikatelských asociací (například Podnikatelské odbory – Unie podnikatel. a živnost. spolků, Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR, Organizátoři petice proti EET, Živnostenská komora českých očních optiků, Sdružení podnikatelů zlínského kraje, Českomoravské sdružení trafikantů, Asociace soukromého zemědělství ČR, nebo Asociace farmářských tržišť ČR ) svolalo na den 70. výročí tzv. „Vítězného února“ demonstraci za svobodu, demokracii a svobodné podnikání.

Jsme přesvědčeni, že lidé jako Andrej Babiš a struktury kolem prezidenta Zemana zneužívají svoji moc pro vlastní prospěch a jsou velkou hrozbou pro demokracii v Česku. Hranice mezi svobodou a totalitou je velmi křehká. Lidé se o tom mohli přesvědčit v roce 1948. Tehdy si také málokdo myslel, že svobodu bolševici udusí, a ani dnes tomu mnoho lidí nevěří, uvedl za organizátory Radomil Bábek.

Podnikove It nový

Demonstrace proběhne 25. 2. 2018 na pražském Václavském náměstí od 13 hodin. Iniciovali ji zástupci občanských iniciativ a podnikatelských asociací. Zúčastní se jí rovněž zástupci některých parlamentních i neparlamentních demokratických stran. Za Konfederaci politických vězňů vystoupí například jednadevadesátiletý bojovník proti nacismu a komunismu František Šedivý. Připraven je také hudební doprovod, zazní písně Karla Kryla a další. Na pořádek na akci budou dohlížet Lidové milice a Pohotovostní pluk Veřejné bezpečnosti. Chceme lidem připomenout, jak křehká svoboda může být. Proto uniformy bolševických mlátiček. Zatím ještě jako recese, doplnil Bábek.

Účastníci demonstrace budou také veřejně hlasovat o nedůvěře vládě jedné strany a svým podpisem mohou stvrdit Únorovou výzvu za svobodu a demokracii – otevřený dopis ústavním činitelům s požadavkem na dodržování demokratických principů v Česku.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).