Hlavní navigace

Nábytkáři žádají šrotovné na starý nábytek

9. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nábytkáři se rozhodli po vzoru automobilového průmyslu požadovat šrotovné na nábytek starší 10 let. S tímto návrhem dnes přišla Asociace českých nábytkářů (AČN), podle které má nábytkářský průmysl u nás stejné postavení jako průmysl automobilový. Zaměstnává totiž 37 tisíc lidí a jeho výroba dosahuje 62 miliard korun.

Čeští nábytkáři podle AČN také reprezentují česko výrobky s vynikající kvalitou a mimořádným designem, který je ve světě uznáván. V případě exportu nábytku, vyráběného v České republice, se velmi často vyváží především myšlenky a know – how. Čtěte více: Nábytkáře krize zasáhla, ale nezaskočila.

Asociace českých nábytkářů navrhuje zavedení šrotovného ve výši 15 tisíc korun (polovina šrotovného za jeden automobil). Šrotovné by se vztahovalo pouze na nábytek starší 10 let, stejně jako je tomu u automobilů, uvedl Tomáš Lukeš, tajemník Asociace českých nábytkářů.

Asociace nábytkářů dnes návrh na šrotovné zaslala ministerstvu průmyslu a obchodu a doufá, že dojde k serióznímu nediskriminačnímu jednání na nejvyšší úrovni. Podpora šrotovného na nábytek je zároveň ekologickým krokem, vedoucím ke zlepšení životního prostředí lidí v České republice. Občanům České republiky by se takto otevřela cesta k zakoupení si zdravějšího a kvalitnějšího nového nábytku, než si mohli dopřát v minulosti, uzavřel Tomáš Lukeš.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).