Hlavní navigace

Nadace získávají finance od firem i kulturními akcemi

Dar na veřejně prospěšné účely je jedním ze způsobů, jak si mohou fyzické i právnické osoby snížit daňový základ. A to i téměř na poslední chvíli, tedy ještě před podáním daňového přiznání za rok 2008. Čtěte více: Snižte si daně zákonnými možnostmi na minimum

V Česku pracuje řada nadací, které se orientují na různé cílové skupiny od dětí po seniory. Zatímco dětem se věnuje například nadace Naše dítě, Nadace Terezy Maxové, nebo Slunečnice – nadační fond Heleny Houdové, na seniory se mimo jiné oblasti zaměřuje třeba Nadace Olgy Havlové. A také, a to výhradně a cíleně, nadační fond Veselý senior, založený v roce 2006.

Jedním ze způsobů, jak získává Veselý senior finance, jsou dobročinné kulturní akce. Tou poslední byla 3.2. Módní přehlídka století spojená s taneční zábavou v Národním domě na Vinohradech. Na programu byla nejprve přehlídka historických oděvních originálů od dvacátých do osmdesátých respektive devadesátých let ze sbírky Vlaďky Dobiášové. Některé z předvedých kousků si oblékaly takové hvězdy prvorepublikových filmů jako Adina Mandlová nebo Nataša Golová. Ve druhé části pak představila svoji aktuální kolekci Ivana Follová, jejímž dvorním materiálem je hedvábí.