Hlavní navigace

Nadace získávají finance od firem i kulturními akcemi

7. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dar na veřejně prospěšné účely je jedním ze způsobů, jak si mohou fyzické i právnické osoby snížit daňový základ. A to i téměř na poslední chvíli, tedy ještě před podáním daňového přiznání za rok 2008. Čtěte více: Snižte si daně zákonnými možnostmi na minimum

V Česku pracuje řada nadací, které se orientují na různé cílové skupiny od dětí po seniory. Zatímco dětem se věnuje například nadace Naše dítě, Nadace Terezy Maxové, nebo Slunečnice – nadační fond Heleny Houdové, na seniory se mimo jiné oblasti zaměřuje třeba Nadace Olgy Havlové. A také, a to výhradně a cíleně, nadační fond Veselý senior, založený v roce 2006.

Jedním ze způsobů, jak získává Veselý senior finance, jsou dobročinné kulturní akce. Tou poslední byla 3.2. Módní přehlídka století spojená s taneční zábavou v Národním domě na Vinohradech. Na programu byla nejprve přehlídka historických oděvních originálů od dvacátých do osmdesátých respektive devadesátých let ze sbírky Vlaďky Dobiášové. Některé z předvedých kousků si oblékaly takové hvězdy prvorepublikových filmů jako Adina Mandlová nebo Nataša Golová. Ve druhé části pak představila svoji aktuální kolekci Ivana Follová, jejímž dvorním materiálem je hedvábí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).