Hlavní navigace

Nafta trhá rekordní hranici ceny ve své historii

5. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Řidiči u nás o víkendu tankovali do svých vozů v průměru nejdražší naftu v historii. Průměrná cena u čerpacích stanic stoupla na rekordních 32,26 korun za litr. Vinu za vyšší cenu nafty nese stále vysoká cena na rotterdamské burze, kde zůstává vysoká cena i přes to, že barel americké ropy spadl na 113 dolarů.

Dosavadní rekord byl překonán po necelém půl roce. V prosinci minulého roku se nafta kvůli odstávce prodávala v průměru za 32,08 koruny za litr. Nyní, po větším zdražení, se o víkendu cena ustálila v průměru na 32,22 koruny za litr, a to podle databáze společnosti CCS.
Podle analytiků z oboru bychom se ale neměli obávat dalšího vzrůstu ceny za diesel. Poslední dny už nafta a benzín na burze tolik nezdražovaly a počítám, že nafta se ustálí někde nad 32 korunami, odhaduje analytik společnosti Colosseum Štěpán Pírko. V hlavní automobilové sezóně a převážně celé léto se dá tedy očekávat, že cena nafty zůstane řádově o korunu vyšší na ukazatelích čerpacích stanic, než tomu bude u benzínu (Naturalu 95).

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).