Hlavní navigace

Nahlédněte do obchodu budoucnosti. Chybí pokladny, pokladní a hlavně fronty

29. 3. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Jan Sedlák, podle licence: Rights Managed
(FOTOGALERIE) Pouze regály se zbožím, které si může zákazník jednoduše vzít a odejít. To nabízí obchod budoucnosti. Nahlédněte a zjistěte jak funguje.

Obchod budoucnosti, kde není nutné trávit čas ve frontách a kde není třeba obav, že nebudete mít drobné, se nachází v Seattlu. Jedná se o Amazon Go. 

Jak uvádí sesterský server Lupa.cz, který o obchodu budoucnosti informuje, vypadá jako tradiční obchod s potravinami a dalším běžným zbožím. Chybí mu však pokladny, pokladní a fronty k nim vedoucí.

Nákup pomocí aplikace

Pro nákup v takovém obchodě je třeba stáhnout mobilní aplikaci, ve které je nutné přihlásit se svým účtem k Amazonu, kde je třeba mít zadanou funkční platební kartu. Aplikace vygeneruje QR kód. S ním lze přijít do obchodu a zamířit k turniketům, které připomínají podobná zařízení v metru. Turniket po přiložení QR kódu v aplikaci k čtečce zákazníka vpustí. 

Od této chvíle systém Amazonu zákazníka zaregistroval a začíná jej sledovat. Jakmile si vezme libovolné zboží z regálu, systém na pozadí to pozná. Pokud ho vrátí, změnu akceptuje. 

Detailní popis toho, jak takový nákup v obchodě budoucnosti probíhá, zjistíte z vlastní zkušenosti redaktora serveru Lupa.cz Jana Sedláka

Jak to vypadá v obchodě budoucnosti Amazon Go?

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).