Hlavní navigace

Názor k článku Jak na náhradu mzdy při nemoci u dohod o provedení práce od roku 2012? od Vlasta - Dobrý den Možná, že nerozumím dostatečně českému jazyku. Ale...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 18. 4. 2012 21:13

    Vlasta (neregistrovaný) ---.starnet.cz

    Dobrý den

    Možná, že nerozumím dostatečně českému jazyku. Ale možná, že narážím na nedostatečnost a neurčitost textů zákona. Chtěl bych se zeptat na znění § 7a odst. 1 výše uvedeného zákona. Je zde doslova psáno : "Zaměstnanci činní na základě dohody o provedení práce jsou účastni pojištění, jestliže vykonávají zaměstnání na území ČR a byl jim zúčtován započitatelný příjem v částce vyšší než 10 000 Kč."
    Mohl bych tento text chápat takto :
    Pokud zaměstnanec na DPP má ve třech následujících měsících vždy hrubý příjem např. 4000,- Kč a potom DPP skončí, je jeho započitatelný příjem vyšší než 10000,- Kč. A v odst. 1 § 7a se nehovoří o započitatelném přijmu za měsíc. Ale o započitatelném přijmu obecně. V dalších odstavcích se sice hovoří o započitatelném přijmu za měsíc. To ale na významu znění odst. 1 nic nemění. A dalo by se toto znění vyložit tak, že zaměstnanec měl celkem za práce na DPP započitatelný příjem nad 10000,- Kč ( i když v součtu za tři měsíce ), a má tudíž být odvedeno soc. a zdrav. pojistné. Dalo by se to takto chápat? Nebo je to jen nedostatečné znění zákona ( odst. 1 § 7a ), které zákonodárci uniklo? Prosím o kvalifikovaný názor. Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).