Hlavní navigace

Názor k článku Náklady na #EET? Pro vesnické potraviny nejméně 20 tisíc korun, tvrdí asociace od Tonny - Hoďte sem nějaký odkaz na pokladu pro samoobsluhu,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 2. 2016 13:39

  Tonny (neregistrovaný) 31.47.105.---

  Hoďte sem nějaký odkaz na pokladu pro samoobsluhu, která splňuje EET a stojí 5000,-. K tomu si připočtěte, že musí přijít nějaký technik, který natahá dráty nebo nastaví wifi a tu pokladnu nainstaluje, nakonfiguruje a připojí k internetu.

  Navíc, jestli jste někdy viděl pokladu ve vesnický sámošce, tak jsou to jednoduchý stroje, jediná údržba je vyměnit 2x týdně pásku a jinak na to roky nikdo nemusí sáhnout. Ty moderní řešení jsou většinou ve skutečnosti PC s nějakým operačním systémem a softwarem, který vyžaduje údržbu, o poruchovosti nemluvím. K tomu tedy musíte mít nějakého servisáka, který vám přijede do hodiny nahodit systém. Pokud totiž pokladna nebude fungovat, nesmíte prodávat (offline režim nepomůže, protože nemáte data, která můžete následně spárovat).

  Staré pokladny jsou robustní a vydrží i zacházení vesnickou selkou. Znáte ve svém okolí nějaké PC, které bezúdržbově běží každý den třeba deset let? U těch obyčejných pokladen, které jsou běžně v malých sámoškách a obchodech, to není žádná výjimka. Takže si připočtěte upgrade min. každé 4 roky (ti dodavatelé POS se o to už postarají, abyste musel cálovat pravidelně).

  Jinak, aby bylo jasno, nejsem proti EET, ale jsem proti téhle hurá akci, že za půl roku pojede celá republika online.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).