Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Náklady na #EET? Pro vesnické potraviny nejméně 20 tisíc korun, tvrdí asociace od Jan - Nevím kam pořád na tyto čísla různé asociace...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 2. 2016 9:47

  Jan (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Nevím kam pořád na tyto čísla různé asociace chodí. Pokud umí používat google a seznam, tak jsou schopni na českém trhu najít řešení které se vejde do 5000,- bez DPH. jednorázově, bez měsíčních poplatků. Nepočítám internet, který stejně již většina běžně vlastní.

 • 26. 2. 2016 11:59

  jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz

  no to je právě ten problém.
  vy nepočítáte internet.
  ale oni ho přesto musí zaplatit.
  k tomu ne jednu pokladnu, ale i záložní pokladnu a tiskárnu.
  k tomu víc práce pro účetního.
  atd. o tom jak to koho jiného nezatíží se nejvíc vykecávají ti kdo to nebudou dělat.

 • 26. 2. 2016 13:39

  Tonny (neregistrovaný) 31.47.105.---

  Hoďte sem nějaký odkaz na pokladu pro samoobsluhu, která splňuje EET a stojí 5000,-. K tomu si připočtěte, že musí přijít nějaký technik, který natahá dráty nebo nastaví wifi a tu pokladnu nainstaluje, nakonfiguruje a připojí k internetu.

  Navíc, jestli jste někdy viděl pokladu ve vesnický sámošce, tak jsou to jednoduchý stroje, jediná údržba je vyměnit 2x týdně pásku a jinak na to roky nikdo nemusí sáhnout. Ty moderní řešení jsou většinou ve skutečnosti PC s nějakým operačním systémem a softwarem, který vyžaduje údržbu, o poruchovosti nemluvím. K tomu tedy musíte mít nějakého servisáka, který vám přijede do hodiny nahodit systém. Pokud totiž pokladna nebude fungovat, nesmíte prodávat (offline režim nepomůže, protože nemáte data, která můžete následně spárovat).

  Staré pokladny jsou robustní a vydrží i zacházení vesnickou selkou. Znáte ve svém okolí nějaké PC, které bezúdržbově běží každý den třeba deset let? U těch obyčejných pokladen, které jsou běžně v malých sámoškách a obchodech, to není žádná výjimka. Takže si připočtěte upgrade min. každé 4 roky (ti dodavatelé POS se o to už postarají, abyste musel cálovat pravidelně).

  Jinak, aby bylo jasno, nejsem proti EET, ale jsem proti téhle hurá akci, že za půl roku pojede celá republika online.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).