Hlavní navigace

Národní podpory pro zemědělce klesnou o 200 milionů korun

2. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zemědělci dostanou v příštím roce na národních podporách o 200 milionů korun méně, než se původně předpokládalo. Díky škrtům v rozpočtu se totiž celkové podpory snížily z 1,1 miliardy korun na 900 milionů. Na dnešním zasedání to schválila vláda.

Spektrum dotačních programů udržuje kontinuitu s programy realizovanými v předešlých letech, uvedl ministr zemědělství Jakub Šebesta. Podle Šebesty se vláda zaměřila hlavně na projekty, které kladou důraz na prvky agroenvironmen­tálního charakteru (např. biologická ochrana jako náhrada chemické ochrany rostlin či podpora vybudování kapkové závlahy v ovocných sadech).

Peníze také poputují na podporu ozdravování polních a speciálních plodin a na programy zaměřené proti rozšiřování nebezpečných nákaz hospodářských zvířat. Dotační programy jsou účelové programy sloužící k podpoře restrukturalizace a zvýšení konkurenceschop­nosti českého agrárního sektoru. U každého programu je uveden účel a navrhovaný finanční limit, dodal Petr Vorlíček, tiskový mluvčí ministerstva zemědělství.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).