Hlavní navigace

Nárůst fotovoltaiky zaplatí domácnosti i podniky

30. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nárůst počtu solárních elektráren přijde některé domácnosti na šest tisíc korun ročně. To uvádí ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek v rozhovoru v Hospodářských novinách. Domácnosti totiž budou na ekologickou výrobu doplácet. Podle ministra se bude výše příspěvku na obnovitelné zdroje dále prudce zvyšovat. A to zejména kvůli fotovoltaice. V letošním roce byla jeho výše podhodnocena. Spotřebitelé budou muset rozdíl doplatit v roce 2011.

Pro průměrnou rodinu, která elektřinou netopí a spotřebuje za rok energie, bude výše příspěvku činit 2800 korun. Používá—li domácnost elektrickou energii i k ohřevu vody, pak počítáme s průměrnou spotřebou devět megawatthodin. Příplatek za ekologickou výrobu elektrické energie pak v takovém případě stoupne až na 6300 korun. U velkoodběratelů budou příplatky na ekologickou výrobu energie tvořit až třicet procent konečné ceny, uvedl pro Hospodářské noviny Martin Kocourek.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).