Hlavní navigace

Návštěvnost Jihočeského kraje stoupá

11. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

O šest procent stoupla ve třetím čtvrtletí návštěvnost Jihočeského kraje ze strany cizinců. Počet domácích návštěvníků naopak mírně poklesl. Vyplynulo to z aktuální statistiky cestovního ruchu Českého statistického úřadu. Jižní Čechy se na žebříčku návštěvnosti zahraničních turistů dostaly na druhé místo hned za Prahu.

Obecně stoupá návštěvnost turistů ze všech asijských států a Ruska. Naopak trvale klesá počet tradičních návštěvníků z Německa, Rakouska či Nizozemí, kteří už většinou jižní Čechy navštívili. Obrovskou a klíčovou bolestí našeho cestovního ruchu je fakt, že se většina turistů koncentruje dlouhodobě pouze do Prahy, jelikož české regiony nejsou schopné nabídnout skutečně atraktivní západní standart služeb a společensko-kulturního vyžití, uvedl viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura. Dodal, že taková koncentrace turistů pouze do hlavního města neexistuje v žádné západní zemi, jedná se o české specifikum.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).