Hlavní navigace

Nebankovní úvěry rostly i přes zpomalený růst ekonomiky

5. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nebankovní finanční domy hlásí úspěch. V první až třetím čtvrtletí navýšily objem obchodů. Vzrostl nejen objem spotřebitelských úvěrů (meziročně o 15,3 %), ale i factoringu (14 %) a úvěrů pro podnikatele. Právě ty zaznamenaly nárůst nejvyšší, celkem o 45,3 %. Vyplývá to z informací České leasingové a finanční asociace (ČLFA).

Podle ní poskytly firmy sdružené v ČLFA podnikatelům úvěry za 16,1 mld. Kč. Factoringové společnosti postoupily v daném období pohledávky celkem za 78 mld. Kč.

Dosavadní letošní výsledky členů ČLFA dokumentují, že nebankovní finanční společnosti jsou pružné a aktivní v reakci na poptávku klientů i ve zhoršujícím se makroekonomickém prostředí, uvedla členka představenstva ČLFA Blažena Valkošáková.

Ta zároveň dodala, že pokles leasingových obchodů související se snižováním investic je v nebankovním sektoru vyvažován posilováním úvěrových aktivit nebankovních finančních institucí. Celkový objem prostředků, které letos poskytly členské společnosti ČLFA na financování podnikatelských záměrů i potřeb domácností, již přesáhl 194 mld. Kč, dodává Valkošáková.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).