Hlavní navigace

Nebývalý nárůst firemních i osobních bankrotů

7. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V červnu vzrostly firemní bankroty. Bylo jich vyhlášeno 161, což je o 40 bankrotů více než v květnu. Tento vývoj nenavázal na meziměsíční pokles počtu vyhlášených bankrotů v květnu a v březnu. Zvýšil se o více než třetinu. Výrazněji než firemní bankroty vzrostly v červnu osobní bankroty. Jejich celkový počet dosáhl 546 osobních bankrotů. To je o 61 případů více než v květnu. Při srovnání s loňským červnem se jejich počet více než zdvojnásobil.

Červnový vývoj firemních bankrotů naznačuje, že meziměsíční pokles v počtu vyhlášených bankrotů byl zřejmě výjimečný. Firemní bankroty porostou i nadále, ale tempo jejich růstu se bude patrně postupně snižovat. To však neplatí pro osobní bankroty, které se zvyšují s neochabující silou. Na druhou stranu však osobní bankrot je vždy lepším řešením než exekuce majetku dlužníka, vysvětluje Věra Kameníčková, vedoucí analytického oddělení ve společnosti CCB – Czech Credit Bureau.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).