Hlavní navigace

MfD: Ministr Petr Nečas chce usnadnit firmám půjčování zaměstnanců

13. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas zamýšlí usnadnit firmám půjčování zaměstnanců mezi sebou. Chce je tak přesvědčit, aby se ani v krizi nebály nabírat nové pracovníky. Firmy by tak podle novely zákoníku práce mohly dát pracovníkům dříve výpověď a vyplácet nižší odstupné, píše Mladá fronta Dnes.

Možnost dát dříve výpověď za nižší odstupné a snadnější půjčování zaměstnanců, to jsou opatření, kterými chce ministr Petr Nečas zvýšit zaměstnávání v krizi. V současné době je půjčování pracovníků zbytečně komplikované, proto si podniky raději najímají agentury. Novela zákoníku práce by umožnila půjčování bez agentur, bez úplaty a stejně jako dnes se souhlasem zaměstnance. Chceme více zpružnit pracovní trh, uvedl Nečas pro Mladou frontu Dnes.

Toho by chtěl Nečas dosáhnout také pomocí prodloužení práce na dohodu ze 150 na 300 hodin ročně nebo možnosti prodlužovat smlouvu na dobu určitou až na tři roky za sebou. Podle Břetislava Ošťádala, předsedy Asociace malých a středních podniků, je pro firmy lepší pomoc spíše prostřednictvím nižšího vypláceného odstupného a snížení sociálního pojištění, které platí od nového roku a s jehož další úlevou přijde premiér Mirek Topolánek ve svém záchranném balíčku.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).