Hlavní navigace

Nečasova vláda ulehčí firmám cestu z krize

2. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Lehčí cestu z krize, změny ve výběru daní a zřízení Jednotného inkasního místa. To slíbil na čtvrtečním setkání s vrcholnými představiteli firem zapojených do Svazu průmyslu a dopravy předseda vlády Petr Nečas. Setkání bylo užitečné pro zpětnou vazbu ze strany představitelů hospodářské sféry. Jsem si totiž vědom, že cestu z krize i rozvoj hospodářství je schopen zaručit zejména soukromý sektor, řekl po setkání premiér.

Právě proto, že soukromý sektor je schopen zaručit například pracovní místa, je na vládě, aby dokázala vytvořit dobré podmínky a neházela jim klacky pod nohy. Shodli se účastníci schůzky. Na vládu Petra Nečase se hledí zatím zejména jako na vládu rozpočtové odpovědnosti, uvedl prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Míl. I představitelé firem se podle něj shodli, že jde o vládu naděje. Vyvede zemi nejen z krize hospodářské, ale bude schopna zajistit i hlubší celospolečenské změ­ny.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).