Hlavní navigace

Nečekejte na složenku, plaťte daň z nemovitostí prostřednictvím SIPO

21. 12. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Složenku k dani z nemovitých věcí už nění několik let třeba vyhlížet. Tuto daňovou povinnost lze hradit prostřednitcvím SIPO. Musíte se ale přihlásit.

Abyste mohli využít jednu z nejpohodlnějších možností, jak hradit daň z nemovitých věcí, je nutné provést oznámění. Slouží k tomu tiskopisOznámení o placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO spolu se spojovacím číslem SIPO, který je třeba odevzdat správci daně. 

Zájemci o platbu daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO mají na oznámení ještě dost času. Podat jej musí svému správci nejpozději do konce ledna. Vzhledem k tomu, že tento den vychází na neděli, oznámení musí mít správce do 1. února 2021.   

Velkou výhodou hrazení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO je, že se poplatník nemusí o nic starat. Jeho daňová povinnost i při změně výše daně bude hrazena zcela automaticky.

ZMĚNY V ROCE 2021

Co se všechno změní v roce 2021 pro podnikatele? Změny zákonů na jednom místě

Daň lze zaplatit přes SIPO

Kdo chce skrze SIPO zaplatit, musí mít Českou poštou přiděleno spojovací číslo a na dané zdaňovací období mu musí být stanovena a předepsána daň na jeho osobní daňový účet. Dále musí vyplnit Oznámení o placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO. Nedílnou součást tiskopisu tvoří doklad prokazující přidělení spojovacího čísla (např. doklad o přidělení spojovacího čísla nebo aktuální platební doklad SIPO, resp. rozpis bezhotovostní platby SIPO). 

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).