Hlavní navigace

Nedělejte vše sami, využívejte při správě Instagramu také aplikace a nástroje

26. 3. 2019
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Se správou Instagramu vám může pomoci spousta aplikací a webových nástrojů. Záleží jen na vás, jakým směrem chcete posouvat váš profil a co vám vyhovuje.

Nejvíce aplikací je určeno k úpravám fotografií a videí, ale pomohou také s plánováním nebo sledováním nejrůznějších metrik. 

Plánování příspěvků

Ti, kteří potřebují spravovat více účtů na různých sociálních sítích, mohou využít aplikaci Buffer. V té je od loňského roku možné pracovat také s Instagramem, čemuž jsme se více věnovali v článku Znáte Buffer? Firmám pomáhá se správou sociálních sítí, nově i s Instagramem. Pracovat v ní je možné jak přes mobilní aplikaci, tak v rámci webové stránky, kde jde o obdobu desktopové aplikace. Podobnou aplikací je Hootsuite, kde je možné spravovat účty na Facebooku, Instagramu, YouTube, LinkedInu, Twitteru i Pinterestu. Kromě plánování příspěvků je určená také k monitoringu, analytice nebo k týmové spolupráci a běží jak v prohlížeči, tak v mobilní aplikaci. Co se týče Instagramu, můžete přidávat fotografie i videa, ke kterým v aplikaci napíšete text, ale už je nemůžete dále upravovat. 


Rozhraní Hootsuite

Další jednoduchou aplikací, která umožňuje plánovat příspěvky na desktopu, je GrambIr. Ten je určený pro Windows i Mac OS X a kromě plánování příspěvků je zde automatické ořezávání a také filtry fotografií. 


GrambIr

Mobilní aplikace určená na plánování, ale také na úpravy fotografií i tvorbu Stories je Planoly. Její výhody docení především ti, kteří vkládají na profil fotografie, které na sebe navazují – zde je můžete naplánovat a v aplikaci vidíte, jak vše bude vypadat. Kromě toho nabízí statistiky a umožňuje například vytvořit a uložit si sadu hashtagů. O nástrojích spojených s hashtagy, které ulehčují správcům profilů práci, jsme už psali v článku Jak na Instagramu pracovat s hashtagy a využít je ve svůj prospěch.

Podobnou aplikací je Preview, je dostupná jak v App Storu, tak na Google Play. V ni najdete spoustu filtrů a nástrojů pro editování, dále můžete pracovat s hashtagy a zkoumat jejich úspěšnost, sledovat analytická data nebo spolupracovat s vašimi kolegy. Pro iOs je určena aplikace Mosaico umožňující také jak plánování, úpravy fotografií i práci s hashtagy. 


Ukázka propojených fotografií z profilu firmy Edhouse

Úpravy, úpravy a zase ty úpravy

Nejrůznější úpravy fotografií a videí umožňuje velká spousta aplikací. Vznikají především proto, aby příspěvky dokázali vylepšit i ti, kteří se nevěnují grafice, a přesto chtějí mít na profilu kvalitní obsah. Jedním z takových nástrojů je Canva, kde je možné vytvářet nejrůznější grafické prvky nejen pro sociální sítě, jako jsou například loga, vizitky, pozvánky, fotokoláže nebo letáky a přání. Aplikace obsahuje spousty šablon a je v ní možné provádět jejich různé úpravy. U příspěvků na Instagram si můžete vybrat z předdefinované nabídky odpovídající obrázek, změnit u něj text, obrázek nebo barvy, případně přidat filtry a uložit si jej nebo rovnou sdílet. 


Ukázka z aplikace Canva

Úpravy fotografií na profesionální úrovni jsou možné s aplikací pro Android nazvanou Snapseed. V ní se kromě filtrů nachází spousta nástrojů – od oříznutí nebo otočení snímku přes orámování, rozostření objektivu až třeba po tonální kontrast. Desítky filtrů, textur, nástrojů nebo rámečků najdete také v aplikaci Afterlight, Color Story nebo v oblíbené placené aplikaci VSCO. Pokud potřebujete rychle a snadno upravit na fotografiích nějaké nedostatky na obličeji, můžete sáhnout po aplikaci Facetune, kterou najdete na App Store. 


Možnosti úprav v aplikaci Snapseed

Pokud do textu potřebujete přidávat text a nestačí vám nabídka, která je přímo v aplikaci Instagramu, můžete najít to pravé například v aplikaci Over: Edit & Add Text to Photos. Kromě toho nabízí tisíce šablon, písem a nejrůznějších obrázků, se kterými je možné dále pracovat. V App Store je podobnou aplikací Hype-Type: Moving Text Photo-s


Grafika v aplikaci Over

Úpravy se netýkají jen fotografií, ale také videí. To využijete především ve Stories, neboli Příbězích. O nich už jsme na serveru Podnikatel.cz psali v článcích Vyprávějte na Instagramu Příběhy a ukažte sledovatelům zákulisí vašeho byznysu a U instagramových Stories se nemusíte bát kreativity. Jedná se o dočasný obsah, ale i zde jsou někdy vyžadovány nějaké úpravy a může vám s nimi pomoci nějaká aplikace. Jednou z nich je Story Cutter, která umí vaše video rozdělit do 10 sekundových sekvencí. Stejnou službu odvede také Storeo Instagram Stories určené pro zařízení s iOs systémem. Pokud byste chtěli mít Stories z vašich fotografií a doplněné hudbou, můžete je vytvářet v aplikaci Video Show Creator HD Pic Flow nebo Inshot. V té druhé je možné také upravovat videa. Mnoho šablon nabízí také aplikace Unfold


Story Cut má jednoduché rozhraní i ovládání

Ostatní aplikace

Aplikace a nástroje nemusí sloužit jen k úpravám, můžete s jejich pomocí sledovat také úspěšnost vašich příspěvků. Jedním takovým nástrojem je například Sprout social, který je kromě Instagramu zaměřen i na Twitter, Facebook, LinkedIn a Pinterest. Je přes něj možné také publikovat příspěvky, ale především sledovat nejrůznější reporty. Podobným nástrojem je dále Union Metrics. Sledovat likes, komentáře, sdílení a počty fanoušků umožňuje také aplikace Skorr


Prostředí aplikace Skorr

Užitečnou aplikací určenou pro iOs je WhenToPost: Best Times to Post. Díky ní mohou správci Instagramu zjistit, kdy jsou fanoušci profilů aktivní a kdy je tedy ten nejvhodnější čas pro sdílení obsahu. 

Každý si z aplikací nebo nástrojů může vybrat, co mu vyhovuje. Pro někoho je důležitá cena, pro jiné ovládání nebo nabízené funkce, je proto důležité zkoušet. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).