Hlavní navigace

Názory k článku Nediskriminují se jen cizinci, restaurace odmítla obsloužit Čechy

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 9. 2019 10:24

  bez přezdívky

  Diskriminace z hlediska věku - to mi přijde jako nesmysl. Úplně chápu důvody, které k omezení věku provozovatele vedly. Mám kancelář naproti restauraci s letní zahrádkou. A popravdě mi docela leze na nervy, když se tam usadí maminka s miminkem, které hodinu vříská nebo skupina maminek s hromadou neposedných a hlučných dětí. A to jsem přes ulici a ten kravál mi vadí, neumím si představit v té restauraci sedět. Všichni víme, jak jsou dnes děti ve většině případů nevychované, rozjívené, hlučné a bez špetky respektu. Proč si nemůže provozovatel rozhodnout, že děti v restauraci nechce, protože si tam lidi chodí posedět do klidu. To mi trochu hlava nebere....

 • 2. 10. 2019 9:10

  Jaromir

  To je generalizace a diskriminace

  Stejně jako bys řekl, že všichni černoši nebo rakušané jsou špatní a nebo že všichni Pražáci jsou maloměštáci, moraváci ožralové a ostraváci všichni mluví sprostě a všem zakázal volit :D.

  Já měl děcko vychované, neřvalo, nelítalo. Nemůžeš říct "všichni jsou špatní".

  Prostě jde o diskriminaci, pokud to slovo znáš. Máš se chovat tak, že budeš postihovat jen ty, a pouze ty, kteří se chovají špatně a ne všechny ve stylu, lidi dělají problémy, tak budu mít hospodu bez lidí.

  Pokud chceš mít klid, máš udělat tabulku "Klidná zóna, hluční budou vykázání!" příjde vřískající lítající spratek vyhodíš ho, příjde klidný prcek, necháš ho. Prostě nediskriminovat a negenaralizovat!

 • 2. 10. 2019 9:19

  bez přezdívky

  Nezlob se, ale to mi připadá trochu jako blbost. Jednak jsem nepsala, že jsou všechny děti nevychované, ale většina. Za další - proč si já, jako provozovatel nemůžu rozhodnout, jakou skladbu hostů v restauraci chci mít. Jsou hotely, které Ti povolí zvíře na pokoji, a hotely, které nepovolí - to je taky diskriminace? V zahraničí jsou hotely, které nepřijímají hosty s dětmi - proč tam to jde a tady ne? Prostě každý si hledá svoje klienty. Já taky nepřijímám na účetnictví každého, kdo mi zavolá, a vybírám si. Vadí mi, že stát kecá úplně do všeho - koho musíš obsloužit, jak atd. Je to soukromý podnik, tak ať si restauratér rozhodne podle svého. Riskuje tím, že třeba bude mít málo hostů, ale je to jeho rozhodnutí a jeho riziko. Stát mu na podnikání nic nepřispívá, tak proč mu mluví do toho, jak si provoz přizpůsobí. Jsou restaurace, které naopak jsou zaměřené na děti, jiné děti nechtějí. Nechápu, proč by tohle měla být diskriminace.

 • 4. 10. 2019 9:09

  Vykolej Rozkašil

  Fakt mazec ta hyperkorektní eurošikana v tom našem banánovém kašpárkově. Co na to náš císař Prasident Spussytel?

  4. 10. 2019, 09:10 editováno autorem komentáře

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).