Hlavní navigace

Nejdražší život je v Londýně, Praha je osmá

29. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nejvyšší životní náklady v západním světě jsou podle průzkumu organizace Economic Research Institute (ERI) v Londýně. Za britskou metropolí jsou Moskva a Dublin. Praha je osmá.

Průměrná tříčlenná rodina v Londýně na zajištění standardních životních potřeb musí ročně vynaložit 38.880 liber (asi 1,18 milionu Kč). Praha 28.748 liber (zhruba 871.000 Kč). Proti měření z letošního března je růst nákladů patrný ve všech městech. Jen v Londýně se roční životní náklady za čtvrt roku zvýšily o více než 2000 liber. Zvýšení nákladů odráží dražší energii, potraviny a vyšší cenu za bydlení. Dražší jsou především nájmy a hypotéky s fixní sazbou.

Podle indexu, který otiskl britský list The Daily Mail, se při výpočtu bere v úvahu, že rodina disponuje bytem o rozloze 1240 čtverečních stop (asi 115 čtverečních metrů), vlastní jedno auto, s nimž najede zhruba 20.000 mil (asi 32.000 km) ročně, a hradí běžné výdaje za provoz domácnosti. Průzkum nepočítá s daňovými ráji, jako je Monte Carlo, nebo podobnými místy, která jako daňový domicil využívají bohatí.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).