Hlavní navigace

Názory k článku Nejhorší novinka roku 2016 podle podnikatelů? Jednoznačně kontrolní hlášení

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 2. 2016 16:36

  Lenka (neregistrovaný) ---.static.oxid.cz

  Kdyby to měli podnikatelé účtovat, tak by tato novinka zvítězila na plné čáře!
  KH je paskvil - možná záměrně, jelikož je to skrytý automat na pokuty. Je to nedotažené, panuje spousta otazníků co a jak účtovat a jak správně údaje uvádět a odpovědi na stránkách daňové správy nenajdete. Tvrzení AB, že se jedná jen o uvádění informací, které už musí podnikatel evidovat je LEŽ a záměrně je celá záležitost s KH bagatelizována na nejjednodušších příkladech.
  Argumentace, že zákon je již rok v platnosti, takže čas na přípravu byl je nesmysl, protože konečná podoba formuláře se objevila až koncem prosince!
  K čemu celá tato záležitost vede se projevuje již v lednu: Zmatení OSVČ začali dávat na své vydané faktury DIČ i když nejsou plátci DPH a matou tím své odběratele. OSVČ, který nakupuje pro svou firmu a není plátce, tak pokud neuvede své DIČo, je odmítáno vydání daňového dokladu s jeho IČO. Jsou zmatky kolem platebních kalendářů a datumů DPPD, které jsou odběratelům neznámé, nebo těžko zjistitelné, atd atd...
  Za další - i účetní má právo na dva týdny nerušené dovolené na zotavenou. Myslíte, že si ji po zavedení tohoto nesmyslu může v klidu užít, pokud není v malé firmě nikdo, kdo by ji zastoupil?
  Na dovolenou tak budou moci jezdit pouze do míst s WiFi a táhnout sebou minimálně notebook s účetnictvím.
  Účetní začínají posílat první kontrolní hlášení za leden už nyní....Čekám na postřehy a zkušenosti. Zatím se na účetních fórech dočítám jen o zmatcích, které KH přineslo do účtáren :-(

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).