Hlavní navigace

Nejhorší platební morálku mají stavební firmy

29. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Většina českých podniků má špatné zkušenosti s uspokojením svých pohledávek. Vyplývá to z průzkumu Hospodářské komory mezi tisícovkou českých firem. Pozdní platby odběratelů navíc trápí třetinu firem. Jak píšou dnešní Hospodářské noviny, nejvíce věřitelů je mezi stavebníky. Podle deníků se do role dlužníků dostává opakovaně šestadvacet procent společností z toho oboru. Naproti tomu v obchodě pravidelně dluží zhruba každá pátá společnost.

„Skutečnost je bohužel taková, že platební morálka je u nás stále ve velmi špatném stavu,“ řekl Hospodářským novinám Jaromír Drábek, prezident Hospodářské komory ČR. Na vině jsou podle něj především nedostatečné právní jistoty i špatná vymahatelnost práva.

V případě, že u odběratelů je nevůle či platební neschopnost, je dobré uvažovat o využití factoringových služeb. Jak tento týden informoval business server Podnikatel.cz, o factoringu se mluví, ale ne všichni drobní a malí podnikatelé o něm vědí. Podnikatel.cz proto připravil sérii článků o tom, co je to factoring, jak funguje a kolik taková služba u nás stojí.

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).